Zastupitelé koalice VLASTA vyzvali starostku Prahy 10 Radmilu Kleslovou, aby neprodleně svolala jednání Zastupitelstva kvůli navršení několika akutních problémů. Týkají se problematiky IT, kauzy Horského hotelu na Černé hoře a rozpočtu na rok 2016. V posledním případě hrozí městské části kvůli neplnění zákona dokonce sankce. Svízelí a problémem zatěžujícím Prahu 10 od listopadu 2014 je nedořešená budoucnost IT.

„Vyzvali jsme Radu ke konstruktivnímu jednání, když půlroční jednání pod vedením senátorky a placené radní Ivany Cabrnochové (SZ) nevedlo k žádnému pozitivnímu výsledku. Poslední návrh radní Cabrnochové dostal v zastupitelstvu jen 6 hlasů ze 40. Jsme konstruktivní a uvážlivá opozice a stále si uchováváme naději, že pod dohledem veřejnosti lze dojít ke zdárnému a rozumnému řešení. Úřad i občané si to zaslouží. Chceme dále jednat, a to ve formátu předseda zastupitelského klubu a IT expert za každou stranu,“ říká vedoucí IT skupiny koalice VLASTA, zastupitelka Olga Richterová.

Druhým důvodem ke svolání zastupitelstva je kauza Horský hotel. Zastupitelé koalice VLASTA načerpali při řádné návštěvě tohoto objektu členy Kontrolního výboru v listopadu t. r. tak závažné poznatky, že spolu s nezávislou zastupitelkou Janou Komrskovou a Nadačním fondem proti korupci podali trestní oznámení.

Jádrem podání je předražená rekonstrukce elektroinstalace v objektu. Hlavně proto je Horský hotel horké politické téma. Daný objekt nesmí být v žádném případě bezpečnostním rizikem pro naše děti. Musí se také zprůhlednit způsob financování akcí, jež jdou v konečném důsledku na vrub našich občanů.

Třetím vážným důvodem je skutečnost, že poslední zastupitelstvo (s běžným programem a obvyklými body) se konalo v září. Následné, speciální říjnové zastupitelstvo řešilo výhradně otázku IT.

„Starostka Kleslová prosincové zastupitelstvo prostě nesvolala. Městská část přitom nemá od zastupitelstva schválena pravidla rozpočtového provizoria. Tento nedostatek je pod sankcí. Starostka nás do konce roku měla seznámit i s budoucností obecních novin, které nechala zrušit. Shrneme-li to, paní Kleslová nekoná, i když musí konat, a věci, které jsou jí nepříjemné, odkládá. Je to neprofesionální a trapné,“ uzavírá komentář nad děním v Praze 10 zastupitel Pavel Mareš.

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *