kleslova-radmila

Radmila Kleslová. FOTO: ANO

Starostka estébačka Radmila Kleslová rezignovala na funkci místopředsedkyně ANO. Ve straně zůstává i nadále. Vykonává také funkci starostky Prahy 10 a pobírá také peníze od ČEZ, Pražské teplárenské a Pražské energetické.

Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že je proti ní vedena štvavá mediální kampa?? a že nechce zatěžovat hnutí ANO.

„Rozhodla jsem se rezignovat před zasedáním předsednictva, aby to nevyvolávalo dojem, že mě k tomu někdo z ANO nutil, “ uvedla pro deník Právo, se kterým má dlouhé roky dobré vztahy.

Kromě práce pro ČEZ je Kleslová předsedkyní dozorčí rady Pražské energetiky a také členkou představenstva Pražské teplárenské. Dříve spolupracovala se státní firmou Čepro i Českými drahami. Ve všech případech jde o bohatě honorované činnosti.

Komentář DESÍTKA.cz

V Zátoce sviní nelze věřit nikomu ani nos mezi ušima. Proto také nevěříme, že by Radmila Kleslová opustila lukrativní funkci v ANO sama od sebe. Téměř jistě se celá věc odehrála jinak: Šéf Andrej Babiš ji vykopnul, protože během žraní moc mlaskala a její zveřejněné příjmy mu kazily image dobrotivého kobliháře a bojovníka proti finančním podvodníkům.

Toto podezření posiluje také zhlédnutý přímý přenos jednání zastupitelstva Prahy 10, které svolala a předsedala mu. Velmi aktivně urážela opozici, zakazovala diskuse, nechávala hlasovat proti jakýmkoliv pokusům o transparentní jednání zastupitelů. Zvládala to dělat s několika krátkými přestávkami od včerejší jedné hodiny po poledni do dnešní jedné hodiny v noci.

Prohlášení Radmily Kleslové v plném znění

Po permanentním tlaku, který na mě média v posledních týdnech vyvíjela, jsem se rozhodla rezignovat na funkci místopředsedkyně hnutí ANO. Nechci nadále snášet dehonestující kampa??, kterou v médiích rozpoutal exnáměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht s cílem zdiskreditovat mou osobu a hnutí ANO. Ráda bych svou rezignací zastavila kampa?? vůči hnutí ANO, kterému jsem společně se svými kolegy věnovala stovky hodin práce, díky níž hnutí dosáhlo v komunálních volbách v Praze vynikajících výsledků. Jsem si vědoma, že opouštím druhou nejvyšší funkci v politickém uskupení, které má dlouhodobě nejvyšší voličské preference. Už ale nechci být hromosvodem pro mediální útoky novinářů vůči ANO. Už nemám sílu snášet každodenní tlak ze strany novinářů. Nelpím na funkcích, zdraví a dcera jsou pro mne přednější.

Radmila Kleslová na DESÍTKA.cz 

 
 
 
 

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *