Radmila Kleslová

Starostka estébačka Radmila Kleslová byla vykopnutá svým ideovým souputníkem Andrejem Babišem z vedení politické pobočky jeho firmy Agrofert. Už není předsedkyní pražské organizace ANO a nenápadně skončilo i její rozhodování o personálních záležitostech ANO v celé České republice. Uvidíme, jaký to bude mít vliv na starostenskou funkci. Připomeňme, že postupně přišla o postavení nejen v politice, ale také o velké peníze, které jí přitékaly ze státních a obecních firem. Přečtěte si celé prohlášení Kleslové těsně přes tím, než ji Babiš vyhodil:

Už dva měsíce čelím štvavé kampani, která účelově poškozuje mé jméno, mou lidskou i odbornou pověst, a která v historii novodobé české politiky nemá obdoby. Žádný z politiků, natož političek, nebyl takovému soustředěnému tlaku dosud vystaven. Jsem znechucena způsobem politiky, jehož fatální důsledky se už projevují na mém zdraví i v mém soukromí.

Dlouho jsem zvažovala, jak prokázat, že nejsem démonizovaným zákulisním hráčem, který, ač není součástí zastupitelstva HMP, údajně řídí jeho rozhodování.

Hledala jsem konstruktivní řešení, které umožní identifikovat skutečné příčiny současných problémů a umožní těm, kteří tvrdili, že „s Kleslovou v zádech“ nemohou Prahu řídit, aby se soustředili na práci a prokázali svoje politické, odborné i manažerské kvality.

Proto svolávám Krajský sněm pražské organizace hnutí ANO, chci členům pražské organizace umožnit, aby si zvolili nového předsedu a svou funkci předsedkyně pražské krajské organizace dávám k dispozici.

Pomáhala jsem budovat pražskou organizaci, byla jsem ve vyjednávacím týmu, který sestavil koalici na pražském magistrátě, jako krajská předsedkyně jsem vyhrála volby na Praze 10. Naplňovala jsem vizi vedení ANO a pomáhala k vítězství hnutí ve volbách.

Pro hnutí ANO jsem chtěla pracovat, využít svých odborných zkušeností i energie, odmítám ale hrát roli člověka, který za cenu vlastní dehonestace slouží k odvádění pozornosti od nekompetentnosti jiných. Ani vstřícný krok, odchod z dozorčí rady a z představenstva společností, kam jsem byla nominována na základě doporučení Rady města Prahy, tedy na základě souhlasu všech koaličních partnerů, tyto útoky nezastavil. Moje výzva, aby Trojkoalice opustila své funkce v dozorčích radách a představenstvech, byla ignorována, naopak diskuze nad mým angažmá neustále pokračuje. I tato skutečnost mne přesvědčila, že jde výhradně o plánovanou společenskou a politickou likvidaci mé osoby.

Přesto, nakolik jsme znechucena tímto projevem politiky, poznala jsem i lidi, kteří pracovali s obrovským nasazením, nenechali se zviklat výpady proto mně a stále věří, že naše práce měla smysl. Těm všem přeji jen to nejlepší, především zdraví a energii do dalšího období.

INFO: Radmila Kleslová

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *