Radmila Kleslová

Starostka estébačka Radmila Kleslová (StB, ČSSD, ANO) naletěla jednoduchému vtípku bohemisty Jaromíra Slomka. Ten se už nemohl dívat na blbé kličkování prezidenta a jeho nohsleda, kteří se snaží pošpinit protinacistického a protikomunistického novináře Ferdinanda Peroutku. Když nenašli údajný článek Hitler je gentleman, vyhlásili stotisícovou odměnu pro toho, kdo ho najde za ně. Prý ho Peroutka opravdu napsal. Opravdu! Opilec ho kdysi kdesi někde viděl…

Každý rozumný člověk samozřejmě ví, že Ferdinand Peroutka nikdy nic takového nenapsal a už vůbec nepřichází v úvahu, aby adoroval Hitlera či nacisty. Gestapo o něm vědělo své, a proto Ferdinand Peroutka strávil většinu 2. světové války v koncentračním táboře. Běžný čtenář novin už dávno ví, na co se za minulá desetiletí pozapomnělo – kdo byl Peroutka, jaké měl postoje a co psal do revue Přítomnost. Jen ta hloupá husa asi nečte noviny.

Když se radnice Prahy 10 už po několikáté chlubila novinářům Čapkovou vilou, kterou za hříšné peníze koupila od potomků spisovatele, Jaromír Slomek položil na stůl vytištěný článek Hitler je gentleman.

Chybí úsudek, vzdělání, znalosti?

Evidentně nevzdělaná, ale ambiciózní starostka se chytila. Konečně je článek na světě! Rozhlásila to na sociálních sítích i na radničním oficiálním webu. Mohla se cítit tak trochu jako Vladimír Putin, co objevuje neobjevené a umí všechno nejlépe. Vůbec jí nevadilo (a také jejímu tiskovému mluvčímu Vítu Novákovi), že bělený kancelářský papír vypadá jinak než osm desítek let starý novinový papír, že tolik pravopisných chyb by v novinách nikdy nevyšlo a že písmo z rotačky vypadá jinak než z laserové tiskárny.

Popravdě řečeno, nález si připsal bývalý starosta Bohumil Zoufalík (ODS, Bobošíková, nezávislí). Jeho zrak padl na stůl a než vůbec začal myslet, už papír ukazoval na televizní kamery. Jeho selhání lze snad připsat jeho vzdělání a praxi před vstupem do politiky, kdy byl malířem, lakýrníkem a tapetářem.

Kolik stojí expertíza pro hňupy?

Místo aby se husa hloupá omluvila, když jí to omlátila o hlavu nejprve komunita ze sociálních sítí, potom televize a nakonec i noviny, zatvrdila se. Teď dokonce žaluje Jaromíra Slomka a chce po něm peníze za expertizu, zda se jedná o historický článek. Neměla by ta hlupačka naopak zaplatit nám obyvatelům Prahy 10, že místo aby pracovala v náš prospěch, když už jsme si ji zvolili, zabývá se hloupostmi? Každý přece ví, že opilec na hradě blábolí z cesty, anebo si bohapustě vymýšlí. Dělá to tak už od svého památného vystoupení na balkoně Melantrichu na Václavském náměstí v roce 1989, a proto nemá smysl se jeho žvaněním zabývat.

Čtěte více: Jak svůj vtip popsal Jaromír Slomek

Jak Zeman lže: Vymyšlená čísla v roce 1989, Soud rozhodl o Zemanově lhaní před volbami 2013Lež o volebním vítězství 2014, Falešné obvinění z neexistující reportáže 2015

Radmila Kleslová na DESÍTKA.cz:

ANO už s Kleslovou nechce nic mít

Byla to kampáááň??! Estébačka Kleslová se vrací

Kleslová se nestydí chodit mezi lidi

Radmila Kleslová se sama utopila v Zátoce Sviní

Hloupá husa kejhá

Hlasujte pro Slonkovou o Kleslové

Roční výročí arogance moci

VLASTA vyzývá Kleslovou: rezignujte na post starostky

V Praze 10 se nemaká. ANO nemaká

Co za naše peníze dnes dělala starostka estébačka Kleslová?

Správce železnic byl další na řadě, kdo platil výpalné

Kleslová již nevede pražskou buňku ANO

Estébačka starostka dnes sdělila další moudro

Babiš – Bureš potápí Kleslovou do Zátoky sviní

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *