volby-senat2014-babis-nahled

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. FOTO: Kuba Turek

Starostka estébačka Radmila Kleslová je zřejmě na odchodu po sérii odhalených finančních skandálů. Připome??me si v této souvislosti další zvěrstvo v Zátoce sviní, které způsobila a právě slaví roční výročí. Pokusila se omezit přístup zastupitelů Prahy 10 k zápisům z jednání zastupitelstva, co se tam projednávalo a jak kdo hlasoval. „Její“ tajemník Prahy 10  Martin Slavík vydal příkaz číslo 1/2015, ve kterém to výslovně zakazuje především opozici, ale tím pádem i koalici na radnici a zárove?? všem občanům. Odmítl tedy všem lidem, kteří ho ze svých daní platí, poskytovat informace o práci „své“ radnice.

Na to se obrátila koalice Vlasta na Magistrát hlavního města Prahy, který argumentaci tajemníka Martina Slavíka smetl ze stolu.

<%ZZ38_heureka_tablety%>

Případ byl tedy vyřešen ku prospěchu věci, ale muselo to být? Lidé na tom nechali čas, nervy a práci, ačkoliv se jednalo o samozřejmou věc. Když veřejnost platí nějakou činnost, musí mít o ní veškeré informace. Výjimkou jsou jen vyloženě tajné záležitosti, jako je například obrana státu, což lze na radnici Prahy 10 těžko očekávat.

Jak je těžké tahat z radnice informace, si přečtěte v blogu Olgy Richterové, zastupitelky Prahy 10 za Piráty.

Komentář k zákonu o svobodném přístupu k informacím napsala Občanská společnost.

Zákon o svobodném přístupu k informacím má číslo 106/1999 Sb. 

Podívejte se na zamítavé stanovisko Magistrátu k příkazu tajemníka Martina Slavíka s podrobným vysvětlením:

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Radmila Kleslová na DESÍTKA.cz 

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *