volby-senat2014-babis-nahledPraha 10 pokutovala už 185 lidí za to, že se zúčastnili petice za vyhlášení referenda proti miliardové radnici. Pokuty dosahují několika stovek korun. Důvodem je, že se pod petici podepsali neoprávněně – buď neměli v Praze 10 trvalé bydliště, nebo spadali pod jiné městské části (například Hostivař nebo Uhříněves), neměli zcela v pořádku doklady, případně se podepsali dvakrát. Šlo tedy o drobné omyly, které způsobuje příliš složitá struktura Prahy 10 – některé činnosti a pravomoci spadají pod velkou radnici na Vršovické ulici a jiné pod menší přidružené radnice v okrajových obcích.

Běžně se takové nedopatření řeší prostým vyřazením neplatných hlasů z petice. Pro úmyslné manipulace s hlasováním o peticích pamatuje zákon paragrafem, který umož??uje úmyslné nekalé jednání pokutovat.

Bohužel radnice Prahy 10 občanské omyly účelově převedla na trestné jednání a občany pokutuje. Zřejmě nám všem chce dát najevo, že radní nejsou naši zaměstnanci, které jsme si zvolili a platíme je, aby nám sloužili, ale že jsou panstvo, na které se nesahá. Zárove?? si tím připravuje půdu pro další jednání o nové budově radnice, kterou občané stále nechtějí zaplatit, protože tuší, že to není nic jiného, než miliardový tunel.

My budeme dodržovat zákony?

„My budeme na Praze 10 dodržovat zákony,“ nechala se slyšet pro deník MF Dnes starostka Radmila Kleslová. Podle mluvčího městské části Praha Jana Charváta se jedná o 611 případů. Další občané tedy mohou očekávat, že se jim ve schránkách objeví obálky s modrým pruhem.

Pokud to myslí Radmila Kleslová upřímně (stejně upřímně jako Stanislav Gross, když byla ještě v jeho straně ČSSD), jistě dodrží zákon do puntíku a vyhlásí jednoduché a srozumitelné referendum o radnici, které občané požadují právě ve zmíněné petici.

Přečtěte si celou zamotanou historii petice o miliardové radnici. Je to hnusné čtení – jak dokážou naši zástupci bojovat proti nám a jak se nám za každou cenu snaží ukrást z kapes další a další peníze na zbytečný barák. Neváhají při tom lhát, urážet a podvádět. Současné vedení radnice je při tom téměř to samé, jako minulé. Pouze se přesunuly některé figurky odzadu dopředu a jiné zepředu dozadu.

Připome??me, že předchozí tajemník Městského úřadu Martin Slavík (ODS) sliboval, že sice špatné podpisy pod peticí našel, ale nikoho pokutovat nebude, protože mu to přijde nevhodné. Podle něho to byli především senioři, kteří se podepisovali špatně, a ty nechce zbytečně obírat o peníze.

Vládne nám nemorální lúza

Současnou radnici Prahy 10, která pokutami zastrašuje občany, vede po podzimních volbách ANO – především starostka estébačka Radmila Kleslová, její místostarostové Petr David (ANO) a Vladimír Novák (ČSSD). V Radě zasedají Ivana Cabrnochová (Zelení), Dagmar Lešenarová (ANO), Pavel Plesník (ANO), Jaroslav Štěpánek (ANO), Jiřina Vondráková (ČSSD), Bohumil Zoufalík (Nezávislí pro Prahu 10).

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *