novak-vit-nahled

Tiskový mluvčí Prahy 10 Vít Novák. FOTO: Kuba Turek

Na Úřadu městské části Praha 10 se zřejmě inspirovali u ruských profesionálních propagandistů. Vzhledem k nedostatku pozitivních informací a pozitivního hodnocení občanů si tyto pozitivní občany musí radnice sama vyrábět. Na serveru Novinky.cz v sekci Napište své zprávy jsem narazil na profil jakéhosi Marka Nováka, který ve svém profilu o sobě píše: „Narodil jsem se v Praze, kterou považuji za město v neustálém pohybu a akci. Děje se tu toho tolik, že není v silách médií všechny události zachytit – proto se pokusím zpravodajství v Praze zachycovat i svým vlastním pohledem.“

Jeho vlastní pohled na pražské události se podezřele shoduje s působením mluvčího Prahy 10 Víta Nováka, čemuž odpovídá i to, že jeho „vlastní pohled“ se zázračně shoduje s pohledem a akcemi starostky Radmily Kleslové. 

Profilový obrázek tohoto Pražáka je navíc fotkou z fotobanky Gettyimages. Porušuje tím i autorská práva, protože ačkoliv je obrázek zdarma, podmínkou jeho užití je uvedení majitelů copyrightu.

Co na tuhle informační blamáž, kdy si pracovníci radnice dělají z občanů evidentně srandu říká pan mluvčí, paní starostka, její zástupce Novák, opozice či mediální odborníci a podobně?

Podívejte se na ukázku, jak se údajně nezávislé zprávy občana Nováka téměř úplně shodují s oficiálními zprávami jeho jmenovce Víta Nováka na Úřadu městské části Praha 10:

Marek Novák na Novinkách: Zastupitelstvo Prahy 10 schválilo rozpočet, plánuje zejména opravy škol a školek 

Vít Novák na radničním webu: Zastupitelstvo Prahy 10 schválilo rozpočet, plánuje zejména opravy škol a školek

DESÍTKA.cz: Jaké bylo zastupitelstvo doopravdy?

Klesová chtěla drahou správu počítačů, Chmelová jí v tom zabránila

A bylo hůř! Zastupitelstvo jednalo o penězích

Zastupitelstvo schválilo rozpočet na rok 2015

ROZHOVOR: Nový tiskový mluvčí Vít Novák v Zátoce sviní

JAK NA TO: Městská část poštvala na DESÍTKA.cz svého advokáta

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *