Starostka Prahy 10 Radmila Klesová se chlubí, že zavádí tak zvaný participativní rozpočet. Že o penězích městské části prý budou moci rozhodovat občané – jak, kde a na co se použijí. Bylo by to pěkné, kdyby to nebylo směšné. Občanům předhodila v plen pouze několik promile rozpočtu, který ovládá.

Zástěrku této legrační události poskytuje mladík Vojtěch Černý, vzděláním sociální ekolog, z neziskové organizace Agora Central Europe. Kleslová i Černý se navenek radují. Co si ovšem myslí doopravdy, nebo co na nás občany dokonce plánují za další kulišárnu, zatím není nic známo.

Starostka estébačka Radmila Kleslová (StB, ČSSD, ANO) totiž předhodila občanům ohlodanou kostičku. Do participativního rozpočtu poslala pouze 5 milionů korun.     

Při tom plánovaný rozpočet Prahy 10 na rok 2015, který sama Kleslová protlačila zastupitelstvem, dosahuje  výše 1 479 055 000 Kč a plánovaná ztráta je 92 369 000.

Kolik je 5 milionů z 1,5 miliardy? Necelého půl procenta. Takže participativně budeme moci možná rozhodnout zhruba o 3 ‰. Tedy o třiceti haléřích z každé stokoruny. Zda to má smysl, nebo ne, necháme na ctěném čtenáři.

<%ZZ25_heureka_damskaobuv%>

Co píše starostka na Facebooku:

Dnes jsme novinářům vysvětlovali, jak bude bude fungovat náš participativní rozpočet. Nyní již probíhá informační kampa?? pro občany. Každopádně už teď je dobré si rozmyslet, jak byste navrhovali investovat 5 milionů korun, které jsme do participativního rozpočtu vložili. Ve fantazii se meze nekladou :-) Myšlenku participativního projektu jsem iniciovala za hnutí ANO, je i součástí programového prohlášení. Těším se na výsledky.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *