drak Měcholupy

Lidé si uvědomují, že nízké hypotéky nevydrží navždy, a proto rozumně nákup nového bydlení neodkládají. Obrovský hlad po nových bytech v Praze potvrzují i data Českého statistického úřadu.

Nad Přehradou Měcholupy
Horní Měcholupy, bydlení v lokalitě Nad Přehradou. VIZUALIZACE: FINEP

Z oficiálních statistik vyplývá, že developeři začali v první polovině letošního roku stavět 3544 nových bytů. Pokud bude číslo růst stejným tempem, za celý rok překoná hranici sedmi tisíc. Jestliže se předpověď splní, firmy by začaly stavět nejvíc bytů za posledních šest let.

Tři čtvrtiny z těchto nových bytů dělníci staví právě v Praze. Mezi lidmi je největší zájem o menší byty 2+kk. Ale bydlení v panelových domech už moc netáhne. Lidé hledají spíš moderní bytové domy v klidných lokalitách, které jsou dobře dostupné hromadnou dopravou.

Z předsíně na metro za 1 minutu

Tuto definici skvěle splňují nové byty v pražských Stodůlkách. Jsou skutečným unikátem, protože místa kolem stanic metra bývají zastavěná a na moderní novostavby obvykle nezbylo místo. Z bytů v Britské čtvrti to však mají jejich majitelé na stanici metra Stodůlky jen minutu cesty.

bydlení Stodůlky
Stodůlky, Britská čtvrť. VIZUALIZACE: FINEP

Noví obyvatelé na projektu firmy Finep oceňují to, že nebudou bydlet v satelitním městečku, které se přes den změní v město duchů. Právě naopak – Britská čtvrť je navržená jako plnohodnotná lokalita. Součástí je i kancelářská budova a nové centrální náměstí se službami a rozsáhlým parkem. Vznikl tak veřejný prostor o rozloze Václavského náměstí.

V blízkosti je navíc:

* pošta
* nákupní centrum
* mateřská a základní škola
* restaurace
* veterinář

Nejoblíbenější je Praha 10

Přední developeři v první polovině letošního roku prodali v Praze 3550 nových bytů. Tento čtvrtinový nárůst potvrzuje to, že lidé využívají období levných hypoték. Ceny se však na minimu nebudou držet věčně, a proto lidé spěchají.

 

Nad Přehradou Měcholupy
Horní Měcholupy, dětské hřiště v lokalitě Nad Přehradou. VIZUALIZACE: FINEP

Dobré byty zájemci stále ještě seženou i v lukrativní lokalitě Nad Přehradou v Praze 10. Právě tato čtvrť je v poslední době mezi kupci velmi populární, třetinu pražských bytů koupili zájemci právě tam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *