Eden Slavia

Společnost Via Chem na sebe podala včera návrh na konkurs. Společnost Key Investments je v insolvenci od podzimu. Petr Sisák se směje. Každý z obyvatel Prahy 10 včetně důchodců a kojenců je chudší o tisíc korun.

Jak to všechno spolu souvisí? Je to jednoduché: Radní Prahy 10 v době vlády ODS + ČSSD půjčili finanční firmě Key Investments téměř dvě stě milionů korun. Z našich peněz, samozřejmě. Ne ze svých. Ta za tyto peníze ručila majetkem firmy Via Chem finančního žraloka Petra Sisáka. A teď jsou obě firmy na mizině, my utřeme nos. Radní, kteří jsou stále u moci, prostě vytáhli bankovky z našich peněženek, nonšalantě je hodili do záchoda a spláchli.

Toalety ovšem ovládá hajzldědek, se kterým všechno domluvili. Zda to bylo z hlouposti nebo za velké provize, je v podstatě jedno. My se přikláníme k verzi, byť nepodložené, že většina hochů v nablýskaných polobotkách ostře do špičky, kteří už od sametové revoluce ovládají naši radnici, pracovala v cizím žoldu.

Dluhopisy Via Chem nakoupily prostřednictvím společnosti Key Investments mimo jiné další hloupé radnice ovládané vyčůranými h??upy. Známá je Praha 6, která pod vedením Tomáše Chalupy přišla o dvě stě milionů korun. Dalšími v řadě jsou Sokolov, Lázně Bohdaneč a Votice. Via Chem dluží deset milionů také Třineckým železárnám.

Bankrot nám nic nevynese

Po krachu Via Chemu se mohou věřitelé u soudu přihlásit se svými pohledávkami. Bude to ovšem jen prázdné gesto, pokud tak učiní. Via Chem měl totiž skoro veškerý majetek v chemické fabrice Spolchemie. A ta je zajištěná bankami, kterým Via Chem také dluží obrovskou částku dvě miliardy korun. Znamená to, že se ze Spolchemie zaplatí podle zákona právě jen bankám.

Zároveň Via Chem navrhuje, aby došlo k reorganizaci formou upravení pohledávek spočívající v prominutí části dluhů a odkladu jejich splatnosti. Nabízí radnicím asi toto: „Spokojíte se jen s polovinou peněz, které jste nám půjčili, a ještě k tomu vám je vrátíme za několik let.“ Reálně to znamená jediné: „Stejně vám nic nezaplatíme, akorát to budete definitivně vědět až za pár let.“

Tři bývalí členové představenstva jsou obviněni z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.

Asi to nebylo zadarmo

Jak se to má s dluhy měst u Via Chem a Key Investments naznačil před koncem loňského roku István Léko, šéfredaktor České pozice:

„Útok na struktury Key Investments prostřednictvím insolvenčního řízení na Via Chem Group ovšem zahrnuje pro politiky dotčených městských částí i další, mnohem větší riziko. Radnice se tomuto kroku budou bránit, protože jejich radní či politické strany mohli v minulosti přijmout od lidí spojených s Key Investments protiplnění za to, že této podvodné firmě svěřili stamilionové částky z finančního majetku městských částí. A pokud klíčové osoby kolem Key Investments zjistí, že se jejich bývalí obchodní partneři z ODS a z ČSSD postavili proti nim, mohly by opět otevřít dodnes utajovaný archiv klientů. Najdou v něm tajené miliony neposlušných politiků a nemilosrdně je předhodí médiím. Archiv Key Investments je silná zbra??, například bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS) byl také klientem této firmy…“

KEY INVESTMENTS na Desítka.cz 

2018 Praha 13 vymohla své peníze od Key Investments

2017 Dalších 300 milionů korun pro Key Investments

2016 Sisák a Hala se dostali z vazby na milionovou kauci

2016 Sisák a Hala se ukázali policii

2016 Bývalý starosta Richter by se měl hodně bát

2014 ODS, KSČM a Zelení nechali 200 milion ve chřtánu

2014 Prachy v prachu. Nechal nám je sebrat Richter a jeho radní

2014 Praha 10 přijde o sto milionů korun

2013 Modří se navzájem odstavují od žlabu

2013 Richter se Zoufalíkem si prohodili starostování

2012 Weinert, Řebíček, Cabrnochová. Parta, co nám krade peníze.

2013 Cabrnochová: Nevím, kdo vám sebral 2000 Kč

2012 Stadion Eden je bez peněz

2012 Starosta Lipovský padl kvůli finančním machinacím

2011 Přijďte na zastupitelstvo kvůli prošustrovaným penězům

2011 Starosta vyhodil vašich dvě stě korun

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *