Miliardář Petr Sisák a jeho advokát Ivo Hala se přihlásili na policii poté, co nejvyšší státní zástupkyně Lenka Bradáčová naznačila, že jsou na útěku a že na ně nechá vyhlásit mezinárodní zatykač. Oba jsou obviněni z organizace insolvenčních podvodů, fiktivního přesouvání stovek milionů korun a ovliv??ování soudců. Vše souvisí se společností Key Investments, ve které nechal bývalý starosta Milan Richter (ODS) utopit 200 milionů korun, které patřily obyvatelům Prahy 10. 

Protikorupční policie obvinila Petra Sisáka a jeho lidi mimo jiné také za to, že okradla bývalého ministra dopravy Aleše ??ebíčka (ODS) o 24 milionů korun. Peníze měl získat během insolvenčního řízení společnosti Falkonida u Krajského soudu v Českých Budějovicích. Před dvěma lety šlo o to, že insolvence byla vymyšlená, a přesto Sisák z bratrů ??ebíčků vylákal velké peníze. Tento případ souvisí z Prahou 10 tak, že zkorumpovaný ministr Aleš ??ebíček a jeho bratr uplacený policista Adam ??ebíček po nějakou dobu ovládali fotbalový klub Slavia Praha a měli zálusk na stadion v Edenu. 

Obviněno je už čtrnáct lidí: podnikatel Petr Sisák, advokát Ivo Hala, insolvenční správkyně Vladimíra Jechová Vápeníková, tři advokáti Milan Kučeřík, Petr Kovařík a Jan Pacovský, tři bílí koně Jozef Kaán, Tomáš Machotka (thaiboxer, agent BIS) a Petr Líska (Sisákův řidič). Dalších pět pouze plnilo nezákonné Sisákovy příkazy, byli to Vladimír Sisák (otec), Robert Vladyka (advokát), Roman Skopal (státní zástupce) a dva zatím neznámí lidé.

<%ZZ41_heureka_brusle%>

Key Investment na DESÍTKA.cz

2016 Bývalý starosta Richter by se měl hodně bát

2014 ODS, KSČM a Zelení nechali 200 milion ve chřtánu

2014 Prachy v prachu. Nechal nám je sebrat Richter a jeho radní

2014 Praha 10 přijde o sto milionů korun

2013 Modří se navzájem odstavují od žlabu

2013 Richter se Zoufalíkem si prohodili starostování

2012 Weinert, ??ebíček, Cabrnochová. Parta, co nám krade peníze.

2013 Cabrnochová: Nevím, kdo vám sebral 2000 Kč

2012 Stadion Eden je bez peněz

2012 Starosta Lipovský padl kvůli finančním machinacím

2011 Starosta vyhodil vašich dvě stě korun

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *