domino

AKTUALIZACE Až potkáte starostu Prahy 10 Milana Richtera (ODS), řekněte mu o dvě stovky. Jsou vaše. Milan vám je jenom někam zašantročil.

Když starostoval na Desítce jeho předchůdce a spolustraník Vladimír Lipovský, vzal 219 milionů korun z obecního rozpočtu a uložil je u obchodníka s cennými papíry Key Investments. Počet obyvatel Prahy 10 je okolo sto deseti tisíc.

Mezi tím byl starosta Prahy 10 Milan Richter jedno volební období u koryta na pražském Magistrátu, ale protože moc mlaskal, jako všichni jeho kumpáni z ODS a ČSSD, smetly ho volby. Hodně se tehdy kroužkovala a křížkovalo.

Milan Richter se tedy se svojí modrou klikou špičatých bot, drahých aut a zvláštních espézetek uklidil nazpátek do Prahy 10. Stal se znovu starostou a po jeho předchůdci Vladislavu Lipovském (ODS) není vidu ani slechu.

Key Investments se zapletla se Slavií

Key Investments nejprve sama v tichosti vrátila licenci k obchodování s cennými papíry. Zřejmě už věděla, že se řídí do propasti.

Potom přišel úder od britského soudu. Firma ENIC na Key Investment vysoudila peníze za to, že od ní koupila část akcií fotbalové Slavie a nezaplatila za ně. Nezaplatila dokonce ani soudní poplatky za prohraný spor, a tak se téměř automaticky ocitla v konkursu.

Prachy jsou fuč!

Co se nestalo! Key Investments je v konkurzu a zároveň přišla o licenci k obchodování s cennými papíry. Znamená to, že značná část peněz, ne-li všechny, jsou fuč!

Média odhadují, že Key Investment se již nevzpamatuje a v nejbližší době zbankrotuje.

Kromě Vladimíra Lipovského z Prahy 10 si u ní uložili peníze také třeba tehdejší starosta Prahy 6 a dnes ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) a tehdejší i současný starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Současný starosta Prahy 10 Milan Richter sice mohl vědět, co jsou lidé z Key Investment zač, a dokonce měl možnost znát, že dostali od České národní banky pokuty a varování, ale obecní peníze u nich nechal až do hořkého konce.

O peníze zřejmě stejným způsobem přišly také Sokolov či Lázně Bohdaneč.

Key Investments měla napojení na Via Chem, který ovládá Spolchemii. Všechny tyto firmy jsou zadlužené a nevypadá to, že by se z dluhů mohly vyhrabat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *