Jeden šíbr šel od válu a druhý ho vystřídal. Tak by se dala ve zkratce charakterizovat politická rošáda na radnici Praha 10. Dosavadní starosta Milan Richter (ODS) byl přesunut do pozice místostarosty a na jeho místo byl vysunut ex-místostarosta Bohumil Zoufalík (vyloučený z ODS). Co dobrého přinese tato změna občanům? Zřejmě nic.

Takových přeletů modrých ptáků už viděla Praha 10 v minulosti několik.

Starosta ve špičatých botách Milan Richter se stal náměstkem horolezce Pavla Béma na pražském Magistrátu, a proto ho zaskočil lidový Vladislav Lipovský. Když první absolutně nezvádl kulturu v Praze a druhý podepsal neskutečně rizikou transakci Key Investments, oba se museli poroučet. Richter nazpátek na lokální radnici a Lipovský do zapomnění.

Okolo nejvyšších pater dvoudílného paneláku u Kohinorky nestále kroužili nejen zoufalci typu Šťastného, Březiny (ČSSD) a Zoufalíka, ale v zákulisí také modrý kmotr Hrdička. Na Slavii o pár set metrů dál operovali bezskrupulózní vidláci bratři Řebíčkové. ODS spojená s ČSSD při tom neustále vytahovala k moci oranžová strašidla a rudé zrůdy. Ke korytu se dostala i poněkud prostoduchá zelená a pár čutálistů.

To je zhruba půdorys, ve kterém se dlouhá léta pohybovala politika, anebo aspoň to, co zdejší šíbři nazývají politikou. Časy se ovšem mění. Od posledních voleb si jdou modří po krku a oranžoví přilévají benzín do ohně. Přejme jim to! Nic jiného si za své výkony pro obyvatele Prahy 10 nezaslouží.

Prohlášení radnice Prahy 10

Pokud se chcete pobavit, přečtěte oficiální tiskovou zprávu radnice. Uhlazená slova a lesklý povrch těžko zakrývají hnůj uvnitř:

Praha 10 má od dnešního dne nového starostu – dosavadního místostarostu z nově vzniklého Klubu nezávislých Bohumila Zoufalíka. Dosavadní starosta Milan Richter za ODS rezignoval a na základě nových koaličních dohod byl zvolen místostarostou. Klub nezávislých tvoří vedle Zoufalíka i bývalý předseda klubu ODS Ivan Vinš a na protest proti současné politice vedení pražské ODS se k nim připojili i někdejší starosta za ODS Vladislav Lipovský a zastupitelka Hana Štěpánková.

„Jedna věc je náš dres, naše trička ve kterých soupeříme, druhou věcí je lidský přístup, který jsme si zde vybudovali a kterého si vážím. Nezávislí nevznikli kvůli tomu, že bychom se zde v Praze 10 hádali a prali, ale kvůli vedení pražské ODS a jejím nesmyslným krokům. Moje srdce je stále zde na Praze 10,“ řekl bezprostředně po zvolení nový starosta Bohumil Zoufalík.

Za své priority označil dokončení rekonstrukce Vršovického zámečku, výstavbu 180 malometrážních bytů v malešickém penzionu a výstavbu nových stovek míst v mateřských školkách. Novopečený starosta Zoufalík po svém zvolení také přislíbil zlepšit komunikaci s veřejností a zasadit se o odkoupení vily bratrů Čapků.

Vedení Prahy 10 má tak ve svém vedení nyní zástupce Klubu nezávislých, ODS, ČSSD, Strany Zelených a Desítky pro domácí, v opozici zůstává TOP 09 a KSČM.

Prohlášení bývalého starosty Milana Richtera

Milan Richter je buď slepý a hluchý, nebo nechce vidět, kam to modří kmotří a jejich loutky, jako je on, v Praze dotáhli. Naváží se do bývalého primátory Bohuslava Svobody, který byl zřejmě poslední nadějí ODS, že ji budou brát Pražené vážně. Nestalo se tak, významní členové ODS mu nepomáhali a teď půjdou i s ním do politického pekla. Na rozdíl od nich se asi vrátí k normální práci gynekologa, za kterou si ho jeho pacientky váží:

Dnes došlo k tomu, že ODS ztratila radnici Prahy 10 a post starosty této městské části. Stalo se tak kvůli diletantským krokům vedení pražské ODS v čele s předsedou Svobodou, která nejen přišla o magistrát a post pražského primátora, ale také o dvě největší městské části v Praze a její starosty – Prahu 4 i Prahu 10. Vedle toho ODS ztratila i Prahu-Kunratice.

Jedná se o přímý důsledek destrukční a hloupé politiky pražské ODS. Ta se nesmyslně snažila vyloučit své dlouholeté členy, pražské zastupitele a členy ODS v Praze 10, kteří zde dosahovali dlouhodobě vítězných volebních výsledků. Ti se tak nyní na protest proti politice pana Svobody stali v zastupitelstvu Prahy 10 nezávislými zastupiteli a vytvořili spolu Klub nezávislých. Jedná se o dosavadního místostarostu Prahy 10 Bohumila Zoufalíka, bývalého předsedu klubu zastupitelů Ivana Vinše, bývalého starostu Prahy 10 Vladislava Lipovského a zastupitelku Hanu Štěpánkovou.

Smutným výsledkem je, že díky tomuto kroku přišla v komunálních volbách Prahy 10 vítězná ODS o čtyři zastupitelské mandáty a má tak nyní pouze 7 zastupitelů. Znamená to, že jsme přišli poprvé od mého působení jako předsedy ODS Praha 10 o post starosty této městské části. Protože jsme nechtěli rezignovat na možnost ovlivňovat další budoucnost Prahy 10, byli jsme nuceni přistoupit na kompromis v rámci nové koaliční dohody a postoupit náš post starosty jinému politickému subjektu. ODS tak v tuto chvíli zůstává pouze post místostarosty Prahy 10 a dvou radních.

ODS na DESÍTKA.cz:

Úplatkář Řebíček a nečistý politik Řebíček společně vládnou Slavii

Richter se Zoufalíkem si prohodili starostování

Okopávají mokré kotníky

Hurá, další prasata jsou odstavená od koryta

Bývalý starosta Lipovský padl kvůli finančním machinacím

Primátora Bohuslava Svobodu odstraňuje Boris Šťastný s kmotry v zádech

Modrá klika z Prahy 10 chce odstřelit primátora

Modří ptáci bojují mezi sebou o moc

Báli se pouze chvilku a jen někteří

Bobošíková si umanula, že bude prezidentkou

Volili jsme černé a oranžové, máme modré a rudé

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *