Povodeň na Botiči využívá ODS, která je teprve pár dní v opozici, k útoku na TOP 09, která vládne Praze. Nemohli si pánové Šťastný, Zoufalík a Svoboda tyhle hlouposti odpustit, anebo si je schovat aspoň, až voda odteče?

Vypadá to, že ODS okopává pod stolem kotníky TOP 09, ačkoliv všichni mají mokré ponožky a nikdo za to nemůže. Přírodě prostě neporučí žádná politická strana.

Čtěte více: Povodeň na Botiči u je zase tady

Boris Šťastný (ODS) prohlásil: „My nemáme žádnou možnost, jak Botič regulovat. Dřív město rozhodlo o tom, že hostivařská přehrada bude rekreační zónou. Teď nemá vůbec žádnou regulační schopnost. Botič je velký problém. Podél Vltavy se staví zátarasy, ale kolem Botiče nic takového není.“

Názor DESÍTKA.cz: Co to ten chlap mele dohromady? Rekreační zóna není nic společného s ochranou proti povodním. Navíc toto opatření vymyslela a schválila jeho strana modrých ptáků, která vládla v Praze i Praze 10 od sametové revoluce až dosud.

Bohumil Zoufalík (vyloučený z ODS) vydal tiskové prohlášení: „Pražský magistrát nás nechal totálně na holičkách. Záběhlice jsou pod vodou, nikdo z naší radnice nebyl nejen přizván na pražský krizový štáb, ale jsme i bez jakékoliv jiné podpory. Kdybychom si sami nesehnali tatrovky s pískem, autobusy na převoz ohrožených a sanitky na evakuaci nemocných, tak ohroženým a postiženým obyvatelům nemáme jak pomoci.“

Názor DESÍTKA.cz: Co má na mysli tenhle chlapík? Že na krizovém štábu má zasedat každý jouda z lokální radnice místo profesionálů – hasičů, doktorů, úředníků, stavařů a dalších, kteří své práci rozumějí? Nebo se chce chlubit, že někde koupil tatrovku s pískem a nechal odvézt z domu seniorů pár lidí mimo dosah vody?

Nedávný primátor Bohuslav Svoboda si přisadil, že on by postavil protipovodňové zdi dříve než jeho následovník Tomáš Hudeček.

Názor DESÍTKA.cz: Láry fáry! Velké povodně nejsou sranda pro žádné město. Kdo je nemusel zvládat, ať raději pomáhá a připomínky si nechá na potom.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *