Ivana Cabrnochová

Novou místostarostkou Prahy 10 se stala Ivana Cabrnochová (Strana zelených) a novým radním Petr Vozobule (Domácí pro Desítku).

Nahradili bývalého starostu a dosavadního místostarostu Vladislava Lipovského (ODS) a radního Antonína Weinerta (ČSSD). Oba dva si ušpinili ruce, když občanům Prahy 10 prošustrovali dvě stě milionů korun na účet podivné firmy Key Investments.

Nové vedení radnice Prahy 10 zvolilo zastupitelstvo městské části na řádném zasedání. Starostou zůstává Milan Richter (ODS).

Byla narušena mocenská aliance dvou jakoby protikladných stran – ultralevicové ČSSD s podporou extrémistické KSČM a strany levého středu ODS. Teď přibírají do nejvyšších výkonných funkcí liberálně levicovou Stranu zelených a sportovce z politického slepence Desítka pro domácí.

Ivana Cabrnochová má nově na starost územní rozvoj a cyklostezky. Petr Vozobule pokračuje se sportem včetně stadionů Bohemians a Slavie.

Kde ty prachy jsou…? Kde ty prachy jsou…

K výměně vedení uvádí radnice Prahy 10 na své internetové stránce: „Vladislav Lipovský a Antonín Weinert na své funkce rezignovali v souvislosti s případem společnosti Key Investments, která v minulém volebním období podle odborných posudků podvedla městskou část o milióny korun.“

V nepodepsané zprávě na radničním webu je navíc uvedena citace z rezignačního dopisu bývalého starosty Vladislava Lipovského: „I přestože jsem se v celém případu nedopustil z profesního, právního i lidského hlediska žádného pochybení, navzdory českým zvyklostem jsem se rozhodl nezastávat do konce tohoto volebního období funkci v městské radě Prahy 10.“

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *