Politička z Prahy 10 Jana Bobošíková zlikvidovala reklamní agenturu Redam. Politický Blok Hlavu vzhůru!, kterou vede Jana Bobošíková, nezaplatil agentuře 24 milionů korun a ta se vlivem druhotné platební neschopnosti ocitla v konkursu. Jana Bobošíková potvrdila deníku MF Dnes, že peníze dluží, ale nehodlá je zaplatit. Dluh se prý týká pouze Bloku Hlavu vzhůru! a ne jí osobně. Volby měly stát 26 milionů korun, ona zaplatila dva miliony, Blok získal vlastní činností tři miliony korun a zbytek jde na vrub její politické strany.

Blok Hlavu vzhůru! zřejmě zcela nerealisticky očekával peníze od státu poté, co dosáhne 1,5 % hlasů ve volbách. Tuto hranici, od které stát vyplácí finance, však zdaleka nedosáhl a volilo ho jen 0,42 %. Hlavu vzhůru podporoval bývalý prezident Václav Klaus a sešli se v něm obskurní politici odpadlí z ODS (například dosluhující starosta z Prahy 10 Bohumil Zoufalík), ČSSD (například Jana Volfová), Demokratické strany zelených (Olga Zubová) a další panoptikální postavy veřejného života.

Nabízí se ovšem ještě jedno vysvětlení. Peníze právě ve výši 21 milionů korun měl půjčit bloku Jany Bobošíkové člověk, který se pohybuje jako pochybná figura v pozadí pražské politiky, Karel Hošek. Prohlásil to pro Lidové noviny. Ještě dodal, že údajný sponzorský dar předal někomu jinému, než přímo Bloku Hlavu vzhůru!.

Jana Bobošíková při tom uvádí, že Karel Hošek má blízké vztahy právě s agenturou Redam. Je tedy možné že peníze neboli dluh jsou právě za ním.

Agentuře Redam zlomilo vaz, že objednala na svůj vrub billboardy u BigMedia, roznos letáků u České pošty, reklamu v Právu a na Nově.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *