kasino

Dva hloupější pomocníčci oranžovo-modrých kmotrů oznámili svůj odchod z pražského zastupitelstva. Ač se to zpočátku nezdálo vůbec jisté, doktor vládne na Magistrátu tvrdou rukou a má ostré lokty. Ve prospěch nás občanů to může být jen ku prospěchu.

Pražští zastupitelé od nás z Prahy 10 Boris Šťastný (poslanec) a Milan Richter (starosta), oba za ODS, prohlásili na dnešním projednávání kausy Opencard, že večer podají demisi. Primátor Bohuslav Svoboda k tomu pouze suše poznamenal, že to musejí udělat písemně.

Oba modří politici uvedli jako důvod svého odchodu nespokojenost s fungováním koalice TOP 09 a ODS. Poukázali na financování Dopravního podniku, tunelu Blanka a Kongresového centra.

Za pány nastoupí jejich straničtí kolegové Bohumil Zoufalík (místostarosta Prahy 10) a Ivan Vinš (o něm nevíme téměř nic).

Zároveň se ČSSD pokusila odvolat primátora a poté celou Radu hlavního města Prahy. To se nezdařilo.

„Toto město se řítí do absolutní katastrofy, je zmítané netransparentností, nekompetentním řízením, propadá se v dluzích,“ řekl ve svém projevu Boris Šťastný a citoval ho Deník.cz

Boris Šťastný a koneckonců i Milan Richter, kteří podávají demisi, jistě tuší, jak to s účetnictvím Prahy vypadá. Vždyť oni jsou loutkami takových kmotrů, jako Tomáš Hrdlička či Roman Janoušek. Richter byl svého času blízkým spolupracovníkem bývalého primátora Pavla Béma, který kryl obří zlodějny v nesmyslných projektech od informačních technologií po betonářské orgie v tunelech.

Právě oni tyto problémy způsobili a teď se začali bát, když přišla nová garnitura a pokouší se je řešit pod tlakem bank a státního rozpočtu.

 

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *