broskvonova-noc-m Miliardáře Petra Sisáka propustil z vazby na kauci státní zástupce Adam Borgula z pražského vrchního státního zastupitelství. Následovat by měl Sisákův advokát a komplic v jednom Ivan Hala.

Oba jsou stíháni kvůli zmanipulovanému insolvenčnímu řízení v souvislosti s krachem společnosti Via Chem. S Prahou 10 to souvisí přes kauzu Key Investment, ve které tehdejší starostové Lipovský a Richter (oba ODS) nechali Sisáka vykrást stovky milionů obecních korun. Zda to udělali záměrně, nebo vlastní hloupostí, není dodnes známo. Kauza ještě nebyla odsouzena a viníci nenastoupili trest.

Sisák i Vala byli umístěni do vazební věznice v Hradci Králové. Jejich advokáti nabízeli kauci ve výši 15 milionů korun. Zda nakonec šlo o tuto částku, státní zástupce dosud nepotvrdil.

<%ZZ37_heureka_kosmetika%>

V kauze Via Chem Group vznesli policisté obvinění ze zvýhodnění a poškození věřitele, způsobení úpadku, zasahování do nezávislosti soudu, podvodu, praní špinavých peněz, pletich při insolvenčním řízení, podplácení, přijetí úplatku a účasti v organizovaném gangu.

Případ šetřila protikorupční policie v Praze. Státní zástupce Adam Borgula ale nechal na začátku dubna převést vyšetřování na královéhradecké krajské policejní ředitelství. Oficiální zdůvodnění zní, že protikorupční policisté dělali chyby. Spíš ale šlo o strach nebo dokonce důvodné podezření, že jsou spojeni se Sisákem.

Petr Sisák je miliardář, který se majetku domohl jako gauner. Za vytunelování První slezské banky byl odsouzen k podmíněnému trestu. Je podezřelý, že se podílel na celé řadě dalších hospodářských zločinů, jako vytunelování  C.S. fondů, vytunelování Key Investments, vytunelování Zbrojovky Brno, vyvedení finančních prostředků z Podpůrného rolnického a lesnického fondu.

Key Investment na DESÍTKA.cz

2016 Sisák a Hala se ukázali policii

2016 Bývalý starosta Richter by se měl hodně bát

2014 ODS, KSČM a Zelení nechali 200 milion ve chřtánu

2014 Prachy v prachu. Nechal nám je sebrat Richter a jeho radní

2014 Praha 10 přijde o sto milionů korun

2013 Modří se navzájem odstavují od žlabu

2013 Richter se Zoufalíkem si prohodili starostování

2012 Weinert, ??ebíček, Cabrnochová. Parta, co nám krade peníze.

2013 Cabrnochová: Nevím, kdo vám sebral 2000 Kč

2012 Stadion Eden je bez peněz

2012 Starosta Lipovský padl kvůli finančním machinacím

2011 Starosta vyhodil vašich dvě stě korun

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *