Majitelé pozemků mezi Miranovou a Vladyckou ulicí v Hostivaři požádali pražský Magistrát o změnu územního plánu. Jeho podstatou je, že chtějí změnit plochu pro zahradnictví, která tam funguje, na stavební parcelu, kde by se mohl postavit bytový komplex nebo kancelářská budova.

Několik stovek místních občanů podepsalo petici proti této změně. Zastupitelstvo městské části Praha 15 tuto plánovanou změnu také odmítlo. Územní plán ovšem nakonec schvaluje pražský Magistrát.

Uzemním plán je závazný dokument, který určuje, k jakému účelu se budou pozemky v hlavním městě Praze využívat, a také základní parametry zástavby. Praha musí svůj územní plán, stejně jako všechny obce v Česku podle stavebního zákona, schválit do konce roku 2020. Magistrát ho nazývá tzv. Metropolitní plán.

Comments

  1. Dobrý den,
    představa, že místo zavedeného zahradnictví a zeleně budou opět domy , parkoviště a další betonové plochy je skutečně zoufalá. V této zemi se opravdu musí zničit každý kousek přírody. Lidé se diví, že je nedostatek vody, ale když se místo polí, luk i na sebemenším místě staví montovny, domy a betonové parkoviště tak kam se má ta voda co naprší vsakovat. Vše odteče do kanalizace, těch pár okrasných keříků které vysadí u domu to nezachrání. Proto také není vidět zajíce, křepelky, divoké králíky, vrabčáky,a podobně, Na betonu vám nezahnízdí….
    Pak politici vymýšlí všelijaká drahá řešení jak zadržet vodu , ale ono by stačilo jen neměnit územní plán a trochu myslet hlavou a nevidět za vším jen kolik to přinese peněz do kapsy.
    Doufám, že toto monstrum v Hostivaři stát nebude a Zahradnictví Zavadil budé dál prodávat a radit, jak se postarat o naše zahrádky. V opačném případě už opravdu nevím proč chodit k volbám, protože ať je u “ kormidla modrý, zelený,červený,nebo žlutý s fialovým puntíkem “ stále jsou na prvím místě peníze, bohužel…
    Firýtová V., občan Prahy 15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *