Kostel Narození Panny Marie v Záběhlicích

Populární potok Botič protékající Prahou 10 má v metropoli výsadní postavení. Vedle Vltavy je nejdelším tokem hlavního města. Průběžně doplňujeme aktuální videa, fotogalerii a zprávy z Botiče.

20. srpna: Botič vystoupal na druhý stupeň povodňové aktivity. Hladina během krátké doby vystoupala o více než metr. Zatopené jsou sklepy ve Vršovicích a Nuslích. Kvůli zaplavenému podchodu je omezen provoz vlaků ve stanici Praha-Vršovice, některé spoje ve stanici nestaví.

22. června: Levý břeh Botiče pod Hamerským rybníkem a nad Jižní spojkou postupně dostává novou tvář. Podívejte se aktuální snímky z krajinářské a dřevorubecké práce. Stará bahnitá stezka se mění na přírodní park.

Botič
Botič pod Hamerským rybníkem. FOTO: Mates
Botič
Botič pod Hamerským rybníkem. FOTO: Mates
Botič
Botič pod Hamerským rybníkem. FOTO: Mates

9. června: Botič mezi Nuselským pivovarem a divadlem Fidlovačka nastoupal tak, že se dá splout na kanoi nebo kajaku.

Botič Nusle
Botič za vyššího stavu vody u Fidlovačky v Nuslích. FOTO: Kuba Turek

22. dubna: Podívejte se na vizualizaci, jak bude vypadat bezpečnostní přeliv na Hostivařské přehradě. Zároveň bude koruna hráze zvýšena.

Hostivařská přehrada
Bezpečnostní přeliv na Hostivařské přehradě. VIZUALIZACE

18. dubna: Stezka po pravém břehu Hostivařské přehrady pro pěší a cyklisty se začne letos opravovat. V celé délce přes dva kilometry by měla být přístupná až příští rok. Zároveň se stále pracuje na stavbě bezpečnostního přelivu hráze, což znamená, že na stezku se lze dostat jen strmou hlinitou cestičkou v lese.

5. ledna: Hostivařská přehrada vyhlásila na svém Facebooku soutěž o nejlepší fotografie ze zimního plavání a otužování na přehradě.

1. ledna: Hamerský rybník v Záběhlicích rozmrzá kvůli oblevě.

Hamerský rybník
Hamerský rybník se zbavuje ledu. FOTO: Hana Suchá

Botič: 20212020 – 2019 – 2018 – 2017 – 2015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *