Populární potok Botič protékající Prahou 10 má v metropoli výsadní postavení. Vedle Vltavy je nejdelším tokem hlavního města. Průběžně doplňujeme aktuální videa, fotogalerii a zprávy z Botiče.

7. září: Plánované vodácké splutí Botiče známé jako Rio Botičo se letos neuskuteční. Brání tomu stavba bezpečnostního přelivu na Hostivařské přehradě.

4. srpna: Nad Záběhlicemi a Košíkem se vyklenula překrásná duha.

8. července: Botič v Nuslích dosáhl 2. stupně povodňové aktivity po prudkém dešti okolo sedmé hodiny večer. V deset hodin večer se vrátil do svého koryta.

Podívejte se na křižovatku ulic Práčská, Sněženková a Topolová v největším dešti:

25. května: Hladina Botiče se znovu zvedla. Podívejte se na vysoké hlinité břehy mezi jezem Marcela a Práčským zámečkem.

@horydolyzačátek léta na Botiči ##botic ##desitkacz ##praha10 ##prague ##creek ##stream ##horydolycernejles♬ původní zvuk – Kuba Turek

20. května: Botičem tečou 4 kubické metry vody za vteřinu. Vypouští je Hostivařská přehrada. Je to stejné vody, jako když se na podzim splouvá Rio Botičo na kajacích a kanoích. Na videu je vidět úsek z Práčů   do Záběhlic.

18. května: Mostek u Zahradnictví v Práčích.

Botič. Koloběžkářka se dívá na potok z mostku u zahradnictví v Práčích. FOTO: Kuba Turek
Botič meandruje v hlubokém korytě z Práčů do Záběhlic. FOTO: Kuba Turek

17. května: Záběhlický jez se dá splout na lodích. Vody teče po deštích hodně.

Záběhlický jez u Záběhlického zámku na Botiči. Voda přetéká přes korunu. FOTO: Kuba Turek

7. dubna: V Praze sněží. Údolí Botiče v Záběhlicích se zahalilo do sněhové peřiny.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Horydoly (@horydoly)

18. ledna: Klidný Botič vtéká do laguny v horní části Hostivařské přehrady.

16. ledna: Parkové cesty a stezky podél Botiče od Hostivařské přehrady až k ústí do Vltavy pod Vyšehradem jsou na cyklistiku velmi nebezpečné. Rychle a nepřehledně se střídají úseky sněhu, po kterém se dá jet bez potíží, ledu, který je už zdálky vidět, a namrzlého asfaltu, o jehož vlastnostech neví cyklista nic do okamžiku, než na něj najede. Kolo se může se smeknout a uklouznout, stejně jako dobře držet na uklizeném povrchu.

Na kole v zimě. FOTO: Kuba Turek

10. ledna: Historický sad Třešňovka má 40 nových okrasných třešní v ulici Na Chodovci. Jedná se o růžově kvetoucí okrasné druhy, které na podzim vybarvují listí i plody do pestrých odstínů červené.

Botič: 2020 – 2019 – 2018 – 2017 – 2015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *