Parkovací dům Jahodová na Zahradním Městě

V lokalitách Jahodová a V Olšinách vzniknou parkovací domy pro takřka 340 automobilů. Desátá městská část si nechala zpracovat studie proveditelnosti, nyní připravuje zadávací řízení na zpracovatele samotných projektů. Záměr přípravy schválila na dubnovém jednání Rada MČ Praha 10. 

V ulici V Olšinách se počítá s domem, který bude mít 204 parkovacích míst a svou spádovou oblastí pokryje významnou část základních sídelních jednotek U Primasky, Solidarita a Průběžná. Stavba v Jahodové se má nacházet vedle obchodního centra v záběhlické sídlištní zástavbě. V současnosti se pozemek využívá jako parkoviště s kapacitou přibližně 75 aut, parkovací dům ji navýší na 132 vozů. 

V obou parkovacích domech se rovněž počítá s parkováním elektromobilů a místy pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace,“ doplňuje místostarosta MČ Praha 10 Martin Sekal (ODS), který má dopravu a parkování ve své gesci. „Studie proveditelnosti nám pomohly vybrat nejvhodnější lokality z hlediska navýšení parkovací kapacity. Postupně je projednaly Komise pro dopravu a parkování a Výbor pro životní prostředí a infrastrukturu,“ popisuje místostarosta Sekal. 

DOKUMENT: Parkovací dům Jahodová je projektovaný na místě stávajícího parkoviště za obchodním centrem Cíl.

Ten zdůrazňuje, že záměr vychází z programového prohlášení Rady, která se zavázala prosazovat nový systém parkování primárně pro občany Prahy 10, a současně hledat cesty k vybudování parkovacích domů a dalších míst na parkování.

Martin Sekal se podílel na projektu modrých zón, odtahů vraků a nyní na přípravě parkovacích domů. „Modré zóny na našem území byly prvním krokem ve chvíli, kdy v okolních městských částech již tento systém fungoval. Teď je na řadě, abychom se domluvili na celopražské variantě a jejich principech fungování. Věřím, že to je společně s parkovacími domy a odtahy vraků možnost, jak umožnit obyvatelům Prahy 10 bez problému zaparkovat,“ říká místostarosta Sekal. 

Do konce května bude radnice připravovat zadávací dokumentace k nadlimitním otevřeným zadávacím řízením, na základě nichž bude hledat nejvhodnější dodavatele. Ti pak zpracují projekty na výstavbu domů. 

Parkovací dům Jahodová na Zahradním Městě
Parkovací dům Jahodová na Zahradním Městě. VIZUALIZACE : Intar

Comments

  1. Vizualizace parkovacího domu je zavádějící. U věžového domu nejsou zakreslena okna, takže není vidět, že parkovací dům bude zasahovat před ně. Parkoviště je neustále obsazené, po dobu výstavby se bude parkovat kde? Polovina parkoviště slouží jako parkovací plocha pro zákazníky obchodního centra Cíl. Proto pro ně byl vytvořen chodník a vchod přímo z parkoviště. Ten už na vizualizaci chybí. Parkoviště tedy už nebude pro zákazníky? Ty budou hledat místo v parkovacích zónách v ulicích?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *