Klienti Domova pro seniory Vršovický zámeček mají nové atrium. Relaxační místo s fontánou, kuželkami, chodníčky a pergolou s posezením vyrostlo směrem k Heroldovým sadům. Nápad vznikl už v roce 2016, konečný investiční záměr schválila současná Rada Městské části Praha 10 na konci loňského roku. Úprava prostoru stála 2,4 milionu korun.

Stavební práce začaly v době nouzového stavu. Upravil se povrch, položila dlažba a usadil mobiliář. Postavila se dřevěná pergola se zastřešením a dřevěnými prvky pro umístění truhlíků zkrášlující stěny technologické buňky.

Nové atrium Vršovického zámečku. FOTO: Praha 10

„Vytvoření parkové úpravy atria významně zvyšuje kvalitu života našich klientů. V poslední době si prošli složitým obdobím, kdy k nim nemohly chodit jejich blízcí. Jsem moc ráda, že po zprávách souvisejících s koronavirem jsme je mohli potěšit i jinou, pozitivní informací,“ říká Eva Lexová, pověřená řízením Centra sociální a ošetřovatelské pomoci, které Domov pro seniory provozuje.

Velký důraz přikládá zrenovovanému prostoru i Michal Kočí (Piráti), radní pro sociální oblast: „Pro seniory z domova se jedná o mnohem důležitější počin, než se může zdát člověku zvyklému cestovat a poznávat stále nová místa. Přeji klientům Vršovického zámečku, ať si atrium užijí a přinese jim co nejvíc příjemně strávených chvil.“

DESÍTKA.cz: Vršovický zámeček

Dobrovolníci roku 2019

Tomáš Vacek opustil rozkradený Obecní dům a ocitnul se na naší radnici

Varování pro občany: politici chtějí další peníze

Vršovický zámeček se stal stavbou roku 2014

Vršovický zámeček a mateřská školka na Sychrově chtějí být stavbami roku

Neveřejná slavnost za půl milionu korun

Zobrazit místo Budovy Praha 10 na větší mapě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *