Klienti Domova pro seniory Vršovický zámeček mají nové atrium. Relaxační místo s fontánou, kuželkami, chodníčky a pergolou s posezením vyrostlo směrem k Heroldovým sadům. Nápad vznikl už v roce 2016, konečný investiční záměr schválila současná Rada Městské části Praha 10 na konci loňského roku. Úprava prostoru stála 2,4 milionu korun.

Stavební práce začaly v době nouzového stavu. Upravil se povrch, položila dlažba a usadil mobiliář. Postavila se dřevěná pergola se zastřešením a dřevěnými prvky pro umístění truhlíků zkrášlující stěny technologické buňky.

Nové atrium Vršovického zámečku. FOTO: Praha 10

„Vytvoření parkové úpravy atria významně zvyšuje kvalitu života našich klientů. V poslední době si prošli složitým obdobím, kdy k nim nemohly chodit jejich blízcí. Jsem moc ráda, že po zprávách souvisejících s koronavirem jsme je mohli potěšit i jinou, pozitivní informací,“ říká Eva Lexová, pověřená řízením Centra sociální a ošetřovatelské pomoci, které Domov pro seniory provozuje.

Velký důraz přikládá zrenovovanému prostoru i Michal Kočí (Piráti), radní pro sociální oblast: „Pro seniory z domova se jedná o mnohem důležitější počin, než se může zdát člověku zvyklému cestovat a poznávat stále nová místa. Přeji klientům Vršovického zámečku, ať si atrium užijí a přinese jim co nejvíc příjemně strávených chvil.“

DESÍTKA.cz: Vršovický zámeček

Dobrovolníci roku 2019

Tomáš Vacek opustil rozkradený Obecní dům a ocitnul se na naší radnici

Varování pro občany: politici chtějí další peníze

Vršovický zámeček se stal stavbou roku 2014

Vršovický zámeček a mateřská školka na Sychrově chtějí být stavbami roku

Neveřejná slavnost za půl milionu korun

Zobrazit místo Budovy Praha 10 na větší mapě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *