Setkání malešických občanů a spolků, které v této čtvrti působí, s radnicí Prahy 10 proběhlo dnes večer v Milíčově kapli. Za městskou část se ho zúčastnili nová koordinátorka sousedských aktivit Marie Svatošová a předseda výboru pro životní prostředí a infrastrukturu Milan Maršálek.

Kalendář akcí v Praze 10

Z diskuse vyplynulo, že by bylo potřeba vytvořit kalendář akcí pro celou Prahu 10, aby se jednotlivé akce nepřekrývaly místně ani časově. Zda se do toho někdo pustí, není jasné.

Malešický zámek bude veřejný

Radnice informovala, že podnikla první kroky k získání Malešického zámku od pražského Magistrátu. Hlavní město Prahy není proti tomu. Záměrem je zřídit v něm centrum komunitního setkávání, to je nejspíš kavárna, dílničky a multifunkční sál.

Malešický park má špatné vodní atrakce

Malešické pálí fakt, že vodní atrakce v Malešickém parku jsou často mimo provoz. Důvodem je, že předchozí vedení radnice se nepostaralo, aby v atrakcích byly umístěné filtry na hrubé nečistoty. Proto se vodní svět často ucpe a oprava je časově náročná. Nově se filtry montovat nebudou, protože jejich instalace by byla velmi drahá.

Zároveň se majetkově řeší oplocený domek uprostřed Malešického parku. V budoucnu by měl být volně přístupný a uvažuje se o zřízení stánku s občerstvením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *