Do vedení akciové společnosti Praha 10 – Majetková dosadila modro-oranžovo-zelená koalice na radnici Tomáše Vacka. Nahradila jím dosavadního šéfa Jana Vlka. Proti této rošádě hlasovala jen strana TOP 09.

Společnost spravuje pro Prahu 10 například Gutovku, horský hotel na Černé hoře v Krkonoších, v nejbližší době má převzít Vršovický zámeček (s krycím názvem Dům pokojného stáří) a stará se mnoho dalších nemovitostí a služeb, jako je například lukrativní stravování na základních školách. Je to tedy složitý organismus s mnoha potenciálními problematickými místy kvůli řízení, korupci i ekonomické výnosnosti. Má ho řídit člověk, který neuspěl z těchto důvodů na podobných místech již dříve. Anebo uspěl, ale prospěch z jeho práce mel někdo jiný než majitel.

Kdo je Tomáš Vacek?

V letech 2003 – 2007 pracoval na městském úřadě Praha 10 jako vedoucí odboru majetku. Od roku 2008 přešel do funkce ředitele Obecního domu. Byl odtamtud vyhozen kvůli velkým ztrátám na majetku a nevýhodným smlouvám, krádeže se nepodařilo prokázat, i když je jasné, že drahé věci se z významné kulturní památky u Prašné brány neztratily samy od sebe.

Vackův nástupce ve funkci ředitele Vlastimil Ježek prohlásil pro Lidové noviny, že Obecní dům se řízeně tuneloval a inventura odhalila chybějící majetek v hodnotě 30 milionů korun. Deník Aktuálně.cz uvedl, že chybí například chladicí zařízení, mobilní telefony, monitory, počítače, televizory, DVD přehrávač, mikrovlnná trouba, nábytek, osvětlení a dekorace.

Majetek za stovky milionů korun

Vloni v srpnu nastoupil Tomáš Vacek znovu na úřad městské části Prahy 10. Světe div se! Během měsíce vyhrál výběrové řízení na šéfa obecní společnosti Prahy 10 – Majetková. Má se za to, že ho tam dostal modrý kmotr Tomáš Hrdlička. Tomáš Vacek je ovšem zároveň? nepochybně mužem Milana Richtera (vyhozený z ODS), bývalého starosty, dnes místostarosty Prahy 10 a dříve náměstka primátora Pavla Béma. Ten ho dostal do Obecního domu a teď ho stáhl nazpátek do městské části.

Z titulu ředitele Majetkové se Tomáš Vacek stal i předsedou představenstev dalších dceřiných společností Praha 10 – Služby, Praha 10 – Development, Praha 10 – Zdraví, Praha 10 – Rekreace a Praha 10 – Stravování.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *