Z okolí dosavadní senátorky Ivany Cabrnochové (ČSSD a Zelení) se zrodila špína, kterou Praha 10 dosud nezažila. Šestnáct stránek novinového papíru je potištěných nenávistnými a pokroucenými texty o údajných zločinech opozice a občanských sdružení.

Korunu všemu nasadil grafik, který schválně vybral nejošklivější fotografie lidí, o kterých se píše. K tomu se nesníží ani nejhorší bulvár, aby záměrně vybral snímky se zavřenýma očima, nepřirozenými grimasami či fotky nabarvil na zeleno či rudo.

Celý spisek míří z boku na kandidátku do Senátu Renatu Chmelovou (VLASTA), když to nemůže udělat přímo. Dosavadní senátorce se asi sevřel zadek, když zjistila, jaké má volební preference, a teď okolo sebe kope jako splašená kobyla.

Neznámým a nepodepsaným autorům vadí deset bodů, kterými podle nich aktivní občané škodí. Tak si je vezměme po pořádku:

1. Zastupitel Milan Mraček (LES) byl odsouzen za dotační podvod.

Ano, soud ho odsoudil kvůli špatným papírům o zátopovém pásmu v Předlicích. Už také není zastupitelem v Praze 10. Podrobnosti si přečtěte zde.

2. Zastupitelé VLASTA prý zahlcují úředníky několika žádostmi o informace týdně.

Co by také měli opoziční zastupitelé dělat jiného, než zkoumat práci koalice? Zároveň to ukazuje, jak je radnice neprůhledná. Místo aby automaticky zveřejňovala všechny své výstupy, tají je před občany a jejich zástupci musejí informace z úřadu pracně dolovat podle zákona.

3. Opozice protahuje jednání zastupitelstva.

Za politická jednání je přece každý zastupitel placen. Zvláště uvolnění, nebo-li na plný úvazek, což jsou ti koaliční. Když se jednání nepřipraví dopředu, nejsou podklady a ani návrhy řešení, tak se to bohužel dohání během jednání. To je samozřejmě vina především koalice, starosty a nejvyšších úředníků.

4. Opozici prý platí developeři.

Zrovna Renata Chmelová má k těmto volbám veřejně dostupný účet, na který se každý může podívat přes web. Jsou na něm vidět příjmy i výdaje.

5. Chmelová prodala svůj hlas developerům, aby koupili pozemky Bohemians.

V této kause se už málokdo vyzná. Je ovšem jasné, že opozice v Praze 10 chce, aby věc řešil pražský Magistrát, protože jsou v tom zájmy města, a metropole má daleko větší právní sílu, než městská část. Koalice v Praze 10 už mnoho let usiluje, aby na prodej měla nějaký vliv, což by mohlo znamenat příliv korupčních peněz. V každém případě se otáčí jako na obrtlíku, aby navrhovala prodej Bohemky, poté její koupi, pak zase výměnu za parkoviště a tak stále dokola. Čtěte více v článku Slavia i Bohemians jsou pod kuratelou politiků.

6. Opozice si přisvojuje úspěchy radnice.

Když po dvou desetiletích přišla na radnici opravdová opozice, tak se není co divit, že konečně prolomila ledy a do zastupitelstva pustila čerstvý vítr.

7. Aktivisté chtějí dostat squattery do kina Vzlet, strašnické školy a do okolí Vršovického nádraží.

Kde na takovou hloupost nepodepsaní autoři předvolebního plátku přišli? Nic takového nemá nikdo v úmyslu. Koalice však dostala za uši od Magistrátu, že nechává strašnickou školu prázdnou. Záležitost s kinem se má takto: Radnice uzavřela smlouvu se spřátelenou firmou Klang, ale ta opravu nedokončila.

8. Zastupitel Pavel Mareš (KDU-ČSL) je členem dozorčí rady Pražské plynárenské.

Ano, bohužel pražští politici jsou stále dosazování do vedení městských a obecních firem. Kromě Pavla Mareše se to týká například také starosty Vladimíra Nováka (ČSSD). Čtěte více v článku Politici z Prahy 10 si rozebrali městské firmy. Ivana Cabrnochová má zase dva plné placené úvazky jako senátorka a jako uvolněná zastupitelka.

9. Opozice strašila nebezpečným hotelem na Černé hoře.

Lajdácká práce za velké peníze v hotelu Černá hora, který koupila Praha 10, znamenala nejen zbytečné výdaje, ale také nebezpečnou elektroinstalaci. Na to poukázala opozice, když se místo kontrolního výboru Jany Čunátové (KSČM) sama pustila do kontroly peněz, papírů a faktického stavu. Podrobnosti najdete v článku Za horský hotel Prahy 10 by měly padat hlavy.

10. Opozice zrušila velké kulturní akce.

Bohužel nezrušila. Dny Prahy 10 na Hamru se konaly minulý měsíc. Poukázala na obrovské výdaje za Dny Prahy 10, Talent Prahy 10, vystoupení Partičky a podobné estrády. Jde o milionové honoráře na čistě komerční vystoupení s mizivou kulturní hodnotou.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *