guláš

KOMENTÁŘ Nechci kazit sobě ani jiným víkend, ale musím vydat svědectví ze včerejšího zastupitelstva Prahy 10 pro neinformované a hlavně pro voliče ANO a senátorky Ivany Cabrnochové. Jestliže Prahu 10 svíralo celá léta mrazivé a devastující sevření koalice ODS + ČSSD včetně příslušných kmotrů, situace je stále stejně šílená a potvrzuje se zde platnost mého oblíbeného rčení, že vždycky může být ještě hůř.

Po třech hodinách vyčerpávajícího dohadování, většinou kvůli neznalosti jednacího řádu a procedur starostky Radmily Kleslové, požádala TOP 09 o pauzu na oběd, ke které se přidala i koalice Vlasta. Nebylo divu, v dusného vedru nabitém emocemi bylo třeba pauzy a uvolnění a na konec i zastupitel se potřebuje najíst i napít. Všichni věděli, že je čeká dlouhý den.

A začaly opět ciráty, dohadování a hlasování. Vrcholem trapnosti a drzosti byl příspěvek Ivany Cabrnochové, která si ve své touze po funkcích ponechala i funkci v radě Prahy 10 – asi jako senátorka nemá dost práce a stíhá při péči o tři děti i tyto dva plné úvazky levou zadní.

Na požadavek pauzy na oběd reagovala naprosto neomaleným prohlášením namířeným do opozice, které mohu shrnout takto: „Kdybyste neotravovali neustálými připomínkami a místo toho zvedali pěkně ruku, tak jak jsme vám tu naplánovali, za chvíli byste mohli být doma.“

Toto bylo ještě přikořeněno jakousi zastupitelkou za ANO, která si asi myslí, že jako právnička má patent na rozum. Odcitovala, kdy má člověk podle zákoníku práce právo na polední pauzu. Jenom jaksi zapomněla, že na zastupitele, zejména ty neplacené, se tento zákon nevztahuje. Také nedodala, že zaměstnavatel má v takovém případě povinnost zajistit vhodné podmínky k výkonu práce.

Jestliže tu v minulosti byla v Praze 10 praxe, že se zastupitelé dostavili a během pár hodin odhlasovali, co se požadovalo, aniž by se s materiálem seznámili a získali tak nárok na své mávátkovné, je tomu naštěstí konec.

TOPka není už ve své roli opozice sama, Vlasta je silným partnerem. Oba týmy vzorně připravené odváděly skvělou práci a já z pohledu občana, který pět let chodil a připomínkoval špatná rozhodnutí Prahy 10, jsem odcházela sice nerada, ale šťastná s pocitem, že na místě zůstává tým, který se nedá bez boje. Který se na rozdíl od mávátkářů připravil, věnoval tomu desítky hodin práce, věděl o čem mluví, projevil snahu a vůli nenechat se zatlačit do rohu.

Je určitě ještě se co učit, ale dneska už jako občan vím, že jsem volila správně a mám dobrý pocit, že jsem k tomu přispěla svou troškou do mlýna a že stovky hodin, které jsem tomu věnovala v uplynulých letech, nebyly vynaloženy marně. Díky TOP 09 a Vlasto – doufám, že se lidi na Desítce konečně vzpamatují a příští volby rozhodnou jinak! Bravo! Vydržte, vím, že to musí být těžké vědět, že je to diskuse s hluchým, ale snad se to dá léčit. Je to v moci nás všech.

Komentáře z Facebooku:

Pavlína Hájková (zastupitelka TOP 09):

Jednání zastupitelstva na Praze 10 trvá už od rána. Takhle sedíme… mezi členy našeho klubu TOP 09 trůní soudružka Čunátová, která je názorově zcela nalevo, ani se nemůže zařadit mezi opozici, protože zcela nepokrytě hlasuje se stávající koalicí. Také za to dostala odměnu v podobě placené předsedkyně kontrolního výboru. Považuju to za další obstrukci ze strany tajemníka úřadu pana Slavíka a starostky Radmily Kleslové vůči našemu klubu.

Radmila Kleslová (starostka, dříve StB, poté ČSSD, dnes ANO):

Jednání zastupitelstva – už čtrnáct hodin bojujeme. Ale vyplatilo se. Schválený rozpočet, udělování čestných občanství a mnoho dalších bodů.

Co dělá Jana Čunátová?

Dělá si z nás rudou legraci

Šéfuje loutkovému kontrolnímu výboru

Útočí na senátorku Chmelovou

Hlasuje pro ČSSD a ANO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *