svíčková Hotovky

Z kontrolního výboru Prahy 10 se stala šaráda – na kontrolu si tento zákonem stanovený orgán samosprávy jen hraje. „Nikoliv na shledanou, sbohem,“ toto odpověděl člen kontrolního výboru zastupitelstva Prahy 10 za ODS Praha odcházejícímu občanovi, když ho společně s členy za TOP 09 – Praha 10, ANO, tohle je Praha a KSČM – Komunistická strana Čech a Moravy v podstatě vykopli z jednání.

Člen za ČSSD Praha 10 už tradičně „nehlasoval“, ale opakovaně se dožadoval od občana předložení OP, zda je skutečně z Prahy 10! (Přičemž k tomu není právní podklad). Občana se zastávala pouze Renata Chmelová (koalice VLASTA).

Jak je to možné?

Pozvánka pro veřejnost visela, na programu nebylo nic citlivého, a navíc byl zrušen bod Různé. Zápis, který byl pořízen, se omezil pouze na název projednávané oblasti a přijatá usnesení, hlasování je uvedeno anonymně – dříve se zapisovala proběhlá diskuse.

Absurdita na závěr

Plán práce na rok 2017, dříve probraný a připravený, nebyl odsouhlasen těmi, kdo ho původně navrhovali! Takže celá práce tohoto výboru se smrskne na pouhé kontrolování plnění termínů Rady (povinné ze zákona). A za to je předsedkyně Jana Čunátová (KSČM) tzv. uvolněná a bere za to 50 000 Kč měsíčně.

A bude hůř … nový jednací řád

Pod rouškou údajně vstřícnějšího času jednání zastupitelstva pro občany (nově se od 13. hodiny budou odehrávat pevně zařazená veřejná vystoupení občanů) byl schválen nový jednací řád zastupitelstva a Výborů městské části. V zásadě se výrazně omezila možnost opozičních zastupitelů vyjadřovat se ke krokům koalice. Napomoci tomu má omezení diskuse v bodě “Dotazy zastupitelů”, zrušení bodu “Různé” na zastupitelstvu a v některých Výborech, kde již toto bylo aplikováno někde i od podzimu loňského roku. To znemožňuje občanům ptát se na věci, které jsou v gesci výboru ale nejsou zrovna zařazeny na program jeho jednání.

Opakovaně říkáme, že recept pro naše zastupitelstvo je docela jednoduchý: ať se koná pravidelně jedenkrát do měsíce a začíná v odpoledních hodinách kolem konce pracovní doby většiny zaměstnaných občanů. Jedině tak bude jednání zástupců veřejnosti pod drobnohledem voličů a každý uvidí, kdo se bije za čí zájmy. Jednoduché, ale na Praze 10 bohužel neprosaditelné. Namísto toho nevíme jako zastupitelé termíny zastupitelstva déle než dva týdny předem, někdy i pouhých (v zákoně stanovených minimálních) sedm dní. Tento čas pak máme i na kompletní přípravu.

INFO: Vlasta

Co dělá Jana Čunátová?

Dělá si z nás rudou legraci

Šéfuje loutkovému kontrolnímu výboru

Útočí na senátorku Chmelovou

Hlasuje pro ČSSD a ANO

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *