Kostel Narození Panny Marie v Záběhlicích

Betlémy v kostelech se staví koncem adventu, ukazují se od 24. prosince (Štědrý den), Ježíšek se vkládá do jesliček 25. prosince (Hod Boží), naposledy jsou k vidění 7. ledna (Křest Páně), některé svatostánky je vystavují až do 2. února (Uvedení Páně do chrámu neboli Hromnice). Betlémy lze zhlédnout během mší. Mimo tyto obřady nabízí jejich prohlídku osm desítek chrámů.

Do církevního projektu Betlémy 2023 se v Praze zapojilo 55 chrámů a ve Středočeském kraji 28. Vedle katolických kostelů se přidal také jeden kostel evangelický a jeden Církve československé husitské. 

V Praze 10 je to záběhlický kostel Narození Panny Marie u Hamerského rybníku a hostivařský kostel Stětí svatého Jana Křtitele ve Staré Hostivaři.

kostel Hostivař
Betlém v kostele Stětí Jana Křtitele v Hostivaři. FOTO: Kuba Turek

Pro letošní rok byl vytvořen nový kreslený betlém obsahující 35 figurek a bohaté pozadí znázorňující Prahu. Autorem nového betléma je Marion Lišková. V každém zapojeném místě je k dispozici jedna z postaviček s biblickým citátem na zadní straně figurky.

Informace o betlémech, časech zpřístupnění a doprovodných akcích najdete na webu. V kostelích jsou k dostání brožurky se stejným obsahem. Můžete si je vzít zdarma, nebo přispět do kostelní kasičky na obnovu vybraného chrámu. 

INFO: Křesťanské Vánoce

Průvodce po pražských a středočeských betlémech 2023. REPRO: Desítka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *