Po ulicích Magnitogorská, Baškirská a Sportovní mohou cyklisté jezdit v obou směrech, ačkoliv pro auta a motocykly to jsou jednosměrky. Zároveň bylo povoleno jezdit na kole po chodníku u Obchodního centra Eden. Důvodem je, aby cyklisté a koloběžkáři nemuseli šlapat po Vršovické třídě.

Baškirská a Magnitogorská

Cyklooobousměrky Baškirská a Magnitogorská vedou v zóně 30, kde se nesmí jezdit rychleji než 30 km/h. Na vozovce tak mohou být vyznačeny pouze cyklopiktogramy, čili namalovanými obrázky bicyklu na asfaltu.

Na konci Baškirské se cykloobousměrka napojuje na Moskevskou, kde je vyznačen cyklopruh balisetami, neboli zelenými sloupky.

Na konci Magnitogorské ústí cykloobousměrka do pěší zóny u Eden. Obrubník musí obratnější jezdi skočit, ostatní před ním zastaví a kolo převedou.

Sportovní ulice

Cykloobousměrka v jižní části Sportovní ulice vede od semaforů na Vršovické do Přípotoční ke gymnáziu. Cyklista se může dále napojit na cyklostezku podél Botiče. Bohužel pro směr z centra Prahy do Vršovic a Strašnic cyklistická alternativa neexistuje a cyklista se rušné Vršovické nevyhne.

Drobnosti, které trochu pomohou

Všechna tři cyklistická opatření jsou drobnosti, které aspoň částečně umožňují vyhnout se největšímu dopravnímu ruchu na kole. Jsou vhodné pro cesty například s dětmi nebo na pomalou jízdu po Vršovicích.

Rychlé cyklistické spojení  po páteřní cyklotrase ze Strašnic a Vršovic, potažmo Zahradního Města do pražského centra vede stále po velmi nebezpečném cyklopruhu ve Vršovické ulici a dále Křesomyslovou, Sekaninovou a Svobodovou ulicí k Vltavě u Železničního mostu.

DESÍTKA.cz: Cyklistické značení na Vršovické ulici

Vršovická ulice je pro cyklisty stále méně přívětivá

Otevřeli kus Vršovické ulice. Kdo z nich půjde nejdřív sedět?

Další pasti na cyklisty ve Vršovické ulici

Vršovická: cyklisté přišli o cyklopruh

Cyklopruh na Vršovické je stále stejně nebezpečný jako na začátku

Nikdo neuklízí cyklopruhy

Vzkaz pro Cabrnochovou: jak v Praze 10 na kole?

Cabrnochová: Jezděte na kole v hustém provozu. Já s tím nic neudělám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *