notebook

Repasované notebooky můžete obdržet ve dvou typech. V prvním případě se jedná o nové či téměř nové notebooky, které byly postaveny na objednávku, která byla následně zrušena. Nebo se může jednat o notebooky vrácené v zákonné lhůtě 14 dnů po objednávce.

Druhou variantou jsou starší notebooky či počítače, které měly v nájmu společnosti na leasing a které se vrátily zpět leasingové společnosti. Ta je následně prodala jako repasované notebooky. V obou případech vám nákup repasovaných notebooků či PC dokáže zajistit potřebné vybavení do vaší společnosti či domácnosti za podstatně nižší cenu než při nákupu nových počítačů.

Výhody repasovaných notebooků

Úspora peněz

Když si koupíte repasovaný notebook místo nového, ušetříte nějaké peníze. Výše úspory se může lišit dle zakoupeného modelu, v některých případech může jít o slevu v řádu až 50 a více procent, což již opravdu poznáte.

Např. společnost inComputer.cz nabízí repasované notebooky a počítače se slevou až 60 %. Nabízí pouze notebooky či PC z nejvyšších modelových řad výrobců – nejde o zakázkově stavěné modely, takže máte k dispozici srovnání.

Extra testování navíc

Ať už si koupíte repasovaný notebook mladšího data nebo staršího, můžete si být jisti, že stroj obvykle prošel náročnými testy. Většina kvalitních prodejců repasované výpočetní techniky před prodejem pečlivě testuje nabízené notebooky a PC.

Samozřejmostí je formátování a přeinstalace operačního systému včetně potřebného softwaru. U repasovaných notebooků je výhodné i to, že byl nějakou dobu používán i samotným uživatelem, takže se již měly čas projevit případné závady. Ty se samozřejmě opraví nebo se rovnou nahradí vadné díly novými.

Vybavenost vyšší třídy

Většina repasovaných notebooků se pohybuje na úrovni vyšších lépe vybavených modelů. Dává to smysl, protože notebooky s nejnižším výkonem a cenou se pro repasování příliš nepoužívají. Krása repasovaných pc je právě v tom, že jde o výkonnější modely s lepším vybavením, které by v novém provedení přišly poměrně draho.

Nevýhody repasovaných notebooků

Starší technologie

Notebooky starší generace, které se vracejí z leasingu používají komponenty technologicky starší, než jsou aktuálně na trhu. Pro běžnou práci vám i notebook s tříletou historií bude stále stačit.  Pokud však potřebujete používat nejnovější software a vyšší výkon podívejte se po repasovaných herních noteboocích např. z oblasti vrácených zákazníky či předváděcí modely z výstav. Více se dozvíte také v tomto článku.

Kratší životnost komponent

Většina počítačových komponent má nějakou dobu životnosti. Může se samozřejmě pohybovat v řádu let, takže to hned tak nepoznáte ale je kratší než u nového modelu notebooku. V případě, že jde o repasovaný notebook, který prošel kompletní obnovou včetně výměny některých dílů není to až takový problém.

U notebooků např. z leasingu je však třeba počítat s tím, že šlo o pracovní stroje, které běžely skoro každý den minimálně 8 hodin. I když se pak jedná o notebooku z vyšších modelových řad, které mají kvalitnější komponenty, může se celková životnost zkracovat.

V každém případě, pokud se i přes tato drobná omezení rozhodnete jít do nákupu repasovaného notebooku, úspora peněz by nevýhody měla dostatečně kompenzovat. Velký výběr repasované výpočetní techniky najdete na www.incomputer.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *