Oblastní sdružení ODS v Praze 10 a 11 zřejmě přijde o licenci, čili budou zrušené. Pražská regionální rada Občanské demokratické strany to doporučuje, protože obě organizace dlouhodobě poškozují obraz strany. Rozhodnutí padne v pondělí na republikovém sněmu ODS.

Předseda stranické buňky v Praze 10 Milan Richter byl již dříve z ODS vyloučen ze stejného důvodu, ale zase se do ní vrátil. Bohumil Zoufalík na tom byl stejně, ale teď má vlastní politickou stranu. Oba po vzájemné dohodě vykonávali funkci starosty v různých volebních obdobích.

Pražská regionální rada ODS uvádí, že Praha 10 i 11 opakovaně vykazují náchylnost k netransparentnímu a klientelistickému chování.

Poslední kapkou, kterou přetekl pohár hořkosti, bylo v Praze 10 ustavující jednání zastupitelstva. Milan Richter a jeho souputníci z ODS se spojili s komunisty a ANO. Výsledkem bylo, že starostkou se stala placená komunistická rozvědčice, členka ČSSD a pravá ruka Andreje Babiše Radmila Kleslová.

V Praze 11 zase ODS zřejmě vydělávala na nelegálním prodeji pozemků a její předseda Dalibor Mlejnský špehoval opoziční politiky.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *