Kostel Narození Panny Marie v Záběhlicích

Třetím místem s projektem nazvaným Kontrolní činnost v 21. století – efektivně, rychle, profesionálně se chlubí od minulého týdne Úřad městské části Praha 10. Na vyhlašování výsledků Egovernment The Best 2014 v Obecním domě v Praze převzali zástupci radnice ocenění za třetí místo v kategorii Projekty měst a městských částí.

Oceněný projekt zpracoval a používá živnostenský odbor Úřadu městské části Praha 10. Jeho předností je rychlé a kvalitní zajištění kontroly na místě u podnikatele, mj. možnost tisku kvalitního protokolu nebo přímá kontrola lihovin v provozovně. Kontrolní pracovník může dále poskytnout kontrolované osobě informaci týkající se živnostenského rejstříku nebo podat kvalifikovanou radu týkající se živnostenského podnikání.

Tento projekt a jeho ocenění není prvním oceněním živnostenského odboru za posledních několik let, ale jakýmsi vyvrcholením dílčích úspěchů tohoto odboru. „V roce 2010 byly zprovozněny zrekonstruované prostory odboru včetně nového informačního systému včetně možnosti objednání pomocí SMS zpráv či pomocí webu,“ připomíná starostka Radmila Kleslová (ANO).

V roce 2011 byly rozšířeny služby pro podnikatele díky on-line komunikaci pomocí videokamery a chatu. Za tuto aktivitu získal živnostenský odbor ve stejné soutěži 1. místo v kategorii Projekty obcí. Dalším úspěchem živnostenského odboru Prahy 10 bylo v roce 2012 třetí místo v soutěži Město pro byznys a v hodnocení Přístupu veřejné správy získal 1. místo. Soutěž pořádal časopis Ekonom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *