volby-senat2014-nahled

Deset lidí právě usiluje o senátorské křeslo za Prahu 10. Osm z nich je zcela nepřijatelných kvůli své minulosti i současným aktivitám. Dva jsou přijatelní jako menší zlo. Bohužel jsme nenašli mezi kandidáty žádnou tak výraznou osobnost, jakou byl jejich předchůdce Jaromír Štětina.

Přečtěte si naše důvody. Souhlasíte, nebo kandidáty vidíte v jiném světle?

Antonín Panenka (Nezávislí pro Prahu 10) byl sice svého času slavný čutálista Klokanů, ale pak v dozorčí radě nechal rozkrást Bohemku, přesto je teď prezidentem tohoto pokleslého klubu a teď se dokonce nechal naverbovat starostou Bohumilem Zoufalíkem do jeho podivné strany, o které se skoro nic neví.

Ivana Cabrnochová (Zelení) je buď tak hloupá, nebo tak navedená, jak se prezentuje od tehdy, kdy nastoupila jako místostarostka Prahy 10. Má tak dobré mimikry, že se to nedá poznat. Ve vedení městské části neudělala nic viditelného s výjimkou utajování miliardové radnice před veřejností a také nikdo nezná její politické názory. Až teď při volbách vyšlo najevo, že se spřáhla s oranžovými kmotry z ČSSD. Ve Straně Zelených zůstala jenom proto, že byli vyhozeni napřed předseda Martin Bursík a pak jeho následovník Ondřej Liška a zůstala tam jen ultralevicová klika.

Renata Sabongui (TOP 09) je tanečnice, jejíž veřejnou a politickou činnost dosud nikdo neviděl. Navíc má strašný předvolební plakát.

sabongui-renata2-nahled

Jiří Payne (Svobodní) dělá pro Klause.

volby-senat2014-payne-nahled

Jana Dušková (ANO) dělá pro Babiše.

volby-senat2014-duskova-nahled

Miroslav Kos (Sdružení nezávislých občanů) je důvěryhodný občanský aktivista s planoucím srdcem a čistým štítem. Proč proboha chce do Senátu, když k velké politice nečuchnul ani z dálky, a nekandiduje do zastupitelstva v Praze 10? V kontrolní činnosti by byl správný jestřáb.

Milan Neubert (KSČM) chce zase zavést totalitu.

Pavel Jánský (Suverenita) dělá pro Bobošíkovou.

Kdo zbývá? Oldřich Choděra (ODS) vždy kandidoval ale nikdy nevyhrál. Nejdříve za lidovce, potom za občanské demokraty. Ačkoliv je tento advokát na kandidátce ODS, neví se o něm nic vyloženě špatného, nemá na krku žádné skandály a tak by mohl být volbou menšího zla.

chodera-oldrich

Lubomír Chudoba (Vlasta) se zjevil na kandidátce nové strany vzešlé z občanské nespokojenosti. Jako šéf zubařské komory má ostré lokty v politických vyjednáváních. Zatímco Choděrovu důvěryhodnost zaručuje on sám, za Chudobu ručí občanská koalice. Vyberte si, co je pro vás důležitější. (DESÍTKA.cz si myslí, že více zaručuje strana než jednotlivec.)

Volby do Senátu se v Praze 10 konají tento pátek 14–22 h a v sobotu 8–14 h. Pořádají se dle rozhodnutí prezidenta republiky Miloše Zemana mimo termín běžných senátorských voleb jinde v republice, protože jsou jen dopl??ovací. Zvolený senátor nahradí Jaromíra Štětinu, který se dostal do Evropského parlamentu, a bude v Senátu jen na dva roky na rozdíl od šestiletého období ostatních senátorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *