Budu poněkud nekorektní, sexistický, rasistický a nactiutrhačný: Kdo se snaží prodat tenhle ksicht do Senátu, musí být blázen nebo prosťáček.

Milá paní Renato Sabongui, nehledejte v tom nic osobního, ale vy se prostě do Senátu nemůžete prodrat a začíná to vaším plakátem. Na každém rohu na nás místo tvrdé a při tom sympatické političky, která hájí naše zájmy, zírá umělohmotná tvář, s nepřítomným pohledem, očima jako reflektory a snad i trochu sjetá.

„Co nám tahle Asiatka pomůže? Asi nemá prachy, tak se cpe mezi vyžírky,“ pomyslel si již mnohý obyvatel Prahy 10. Je to logické – potřeboval by ženskou nebo chlapa z Vršovic či Strašnic, který bude čitelný jako váš předchůdce Jaromír Štětina. Byl senátor, jehož si nikdo nespletl a o němž se nejméně tři desítky let předem vědělo, co dělal a jaké měl výsledky.

S prominutím – to vaše veřejnosti téměř neznámé taneční úsilí, cvičení pilates a kamarádství s kambodžským králem nenahradí. Navíc nám ani neříkáte, co v politice přesně chcete dělat a jak toho chcete dosáhnout. Takže sbohem a šáteček, vyplň se osude.

Renata Sabongui na plakátě. FOTO: Kuba Turek

Do Senátu v Praze 10 kandidují profesorka tance Renata Sabongui (TOP 09), přednostka Ústavu klinické a experimentální stomatologie Jana Dušková (ANO), advokát Oldřich Choděra (ODS), bývalý fotbalista Antonín Panenka (Nezávislí pro Desítku) a Lubomír Chudoba (VLASTA).

Renata Sabongui. Vyhraje? Stěží… FOTO: Kuba Turek

Doplňující volby do Senátu proběhnou odpoledne v pátek 19. a dopoledne v sobotu 20. září. Senátor nebo senátorka v nich zvolení usednou v zákonodárném sboru jen na dva roky, protože nahradí Jaromíra Štětinu (TOP 09), který byl letos zvolen do Evropského parlamentu.

INFO: Renata Sabongui

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *