podnikatel

Začít podnikat od nuly nebo vůbec neriskovat? Nerozhodnost, strach z neúspěchu a směs dalších negativních pocitů zažívá každý začínající podnikatel. A tyto obavy jsou pochopitelné, protože nikdo nemá jistotu, že vše vyjde.

První krok musí být takový, že finance a čas nebudou promarněny. Zkušenosti mnoha úspěšných lidí jim však zároveň pomáhají dívat se do budoucnosti s větší jistotou, vytvářet své strategie a brát v úvahu chyby druhých. To znamená, že můžete snížit rizika a nakonec dosáhnout toho, co chcete.

Je důležité předem připravit promyšlený obchodní plán, jehož důležitými prvky pro budoucí úspěch jsou marketing a média. Díky promyšlenému marketingu a profesionální mediální podpoře můžete plánovat budoucnost bez obav z neúspěchu.

Profesionální marketingové práce

Moderní marketing je mnohem víc než jen kvalitní reklama na výrobek/služba. Na propagaci obvykle pracuje velký tým. Může se jednat o marketingové oddělení složené ze skutečných profesionálů. Vytvářejí strategii, která je výhodná pro všechny strany. Příkladem může být online marketing, který zahrnuje různé zdroje komunikace s potenciálními zákazníky. Sociální média, e-mail marketing, webové stránky – to vše pomáhá se dostat ještě blíže k potenciálnímu spotřebiteli.

Moderní online marketéři často nabízejí užitečný a propagační obsah. Cílem je prvního zákazníka/kupujícího co nejvíce zaujmout, a tím mu dát najevo, že vám na něm záleží, a informovat ho o možných řešeních problému. Užitečné články na webových stránkách, příspěvky na sociálních sítích a e-maily vyvolávají různé emoce a jsou hojně komentovány. Pokud je cíle dosaženo a na dané téma se aktivně diskutuje, je to dobré znamení, že téma publiku není lhostejné.

Propagační obsah přímo prodává zboží a služby. A zde je velmi důležité porozumět svému publiku. Ale i těm nejotevřenějším a nejpřístupnějším je lepší prezentovat reklamu opatrně a po částech. V opačném případě kupující pocítí všechny nevýhody takového prodeje a v daném okamžiku odmítne i potřebný výrobek.

Je lepší střídat užitečný a propagační obsah. Současně by měla být řádně promyšlena i frekvence zveřejňování. Ideální je udržet si zájem, ale zároveň se nestát pro kupujícího snadno zapomenutým. Zkušení marketéři doporučují pravidelně pořádat různé tematické soutěže s různými typy výher. Prostřednictvím kvízů a soutěží se zájem potenciálního kupujícího o firmu a její produkty ještě zvýší.

Jednou z osvědčených metod, jak najít zájemce, je vytvoření vstupní stránky s produktem zdarma. Všichni, kteří tyto informace potřebují, zadají svou e-mailovou adresu, na kterou jim bude zaslán e-mail s užitečnými materiály. Na stejnou e-mailovou adresu budou zasílány další e-maily, čímž se podnítí zájem o organizaci.

Jakmile do svého týmu přijmete skutečné profesionály, můžete si být jisti, že se úspěch dostaví, jen musíte ještě chvíli počkat.

Média: klíč k úspěchu je blízko

Média byla a jsou spolehlivou oporou moderních začínajících společností. Aby se o službě nebo výrobku dozvědělo co nejvíce spotřebitelů, stačí zapojit všechna fungující média – noviny a časopisy, rozhlas a televizi. Každé z těchto médií má své výhody:

 1. Tištěné publikace nefungují „tady a teď“. To znamená, že potenciální zákazník, klient, má vždy příležitost k opakovanému přečtení v nejvhodnějším čase. To zvyšuje šance na obchodní úspěch.
 2. Televize. Efekt přítomnosti má na spotřebitele vždy dobrý vliv. Aktivuje se zde několik vnímacích orgánů najednou. Když spotřebitel něco slyší nebo vidí, chce se toho dotknout nebo to ochutnat.
 3. Rádio. Mobilní telefon vás spojí s veškerým obsahem, ať jste kdekoli. V práci, v autě nebo třeba v supermarketu můžete zaslechnout reklamu, která vás bude zajímat.

Aby však mediální materiál správně „fungoval“, budete potřebovat pomoc profesionálů.

Marketing a média pomohou nejen informovat širší veřejnost o nabízených službách a produktech, ale také úspěšně prezentovat zcela nový podnik.

Jaké chyby dělají začátečníci

Někdy se stává, že začínající podnikatelé ani s pomocí médií nedosáhnou požadovaných výsledků. K tomu dochází z různých důvodů. Mezi nejčastější chyby, kterých se začátečníci dopouštějí při jednání s médii, patří tyto:

 1. Novináři bez zkušeností. Materiál, který není profesionálně připraven, nebude mít požadovaný účinek a skončí ztrátou peněz a času.
 2. Netématický materiál. Je nezbytné, aby reklama byla prezentována cílové skupině. V opačném případě nebude úspěšná, i když je materiál profesionální.
 3. Zkušení obchodníci radí, abyste pro dosažení nejlepších výsledků použili více než jedno médium. Čím více reklamy prostřednictvím různých médií, tím větší šance na úspěch.
 4. Chaotický marketing. Neplánovaný, nedůsledný marketing nepovede k úspěchu. Navíc utratíte peníze a ztratíte čas a nedostanete to, co chcete.

Není těžké být o krok napřed a dosáhnout svých cílů, pokud zohledníte chyby ostatních.

Čím by měl podnikatel začít?

Každý podnikatel sní o tom, že jeho výrobek bude uznáván. K tomu mohou využít různé reklamní metody. Ale pouze promyšlený marketing a média mohou potenciální zákazníky zaujmout. Zkušení odborníci na reklamu radí, abyste si předem stanovili rozpočet a promysleli témata materiálů a počet publikací. Pomocí sociálních sítí, e-mailu je lepší střídat užitečné a prodejní materiály. Tímto způsobem budete moci navázat kontakt s potenciálními spotřebiteli služeb. Obsahový plán si můžete sestavit sami nebo s pomocí zkušených odborníků. Správným řešením je využít služeb zkušeného marketingového týmu.

Při propagaci podniku mohou pomoci také moderní média. I v tomto případě je důležité promyslet si všechny kroky, než začnete.

Marketing nebo masmédia?

Pokud je rozpočet omezený, musíte si vybrat mezi několika způsoby propagace. Zkusme zjistit, co bude pro začínající firmu efektivnější – marketing zkušeného týmu profesionálů nebo masová média?

Každý z těchto způsobů propagace má své výhody a nevýhody. Mezi výhody marketingu prováděného profesionály patří:

 1. Žádný stres. Pokud si objednáte marketingové služby od zkušených profesionálů, nemusíte se ničeho obávat. Odborníci budou svou práci provádět podle plánu a s ohledem na všechna přání klienta.
 2. Profesionální podpora ve všech fázích. Marketingoví odborníci pracují s klientem delší dobu a neopouštějí ho v půli cesty. A pokud se vyskytnou problémy, jsou připraveni okamžitě reagovat.
 3. Výsledky se zárukou. Svěříte-li propagaci podnikání profesionálům, není pochyb o úspěchu. Zkušení marketéři zaručují výsledky.

Masmédia jako prostředek propagace mají také mnoho výhod:

 1. Pokrytí velkého počtu diváků. Pomocí médií je možné prezentovat zboží nebo služby dostatečnému počtu spotřebitelů.
 2. Prestiž. Díky médiím se každý začínající podnikatel může stát rozpoznatelnějším. Kromě toho je vždy prestižní objevit se na stránkách populární publikace nebo v populárním televizním pořadu.
 3. Zvolte správná média. Je možné dát přednost nejvhodnějšímu médiu.

Správná volba je žádná volba. Pokud tedy můžete využít masová média a zkušené marketéry, musíte jednat. Čím více propagačních nástrojů máte, tím větší šance na úspěch váš moderní podnik má.

podnikatel
Moderní podnikání. FOTO: Laba Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *