instalatér

Majitelé domů spoléhají na to, že instalatéři budou v pohotovosti při všech možných problémech, od kapajícího kohoutku až po zatopený sklep. Než však zvednete telefon, dejte sobě a svému instalatérovi náskok tím, že se seznámíte s některými pojmy, osvědčenými postupy a základními, ale klíčovými fakty o tom, jak váš domovní vodovodní systém funguje.

Jak správně objednat instalatéra a na co se připravit? V tom se mám pokusí pomoci tento článek.

Než instalatér dorazí

Pokud jste zjistili, že vytápíte sousedy, nejspíš budete chvíli panikařit. Pokud ale zvednete sluchátko a zavoláte instalatéra, snažte se být v klidu. I když je půlnoc a jediný kdo vám dokáže pomoci je instalatér z vmb-servis na lince, přesto zachovejte chladnou hlavu. Snažte se popsat problém věcně, stručně a co možná nejvíce konkrétně. 

Nejdůležitější věc, kterou by si instalatéři přáli, aby věděl každý majitel domu? Kde je umístěn hlavní uzavírací ventil vodovodního potrubí! Tady je možné okamžitě zastavit únik vody a pak klidně čekat, až instalatér opraví problém.

Práce instalatéra

Každý chce vědět, do čeho jde, ale instalatéři nemohou poskytnout konkrétní nabídku na základě vašeho popisu problému. Dokonce i osobní pohled na situaci poskytuje pouze nejlepší odhad, pokud instalatér může prozkoumat situaci za zdmi.

Pokud jsou konečné náklady vyšší než odhad, obvykle to znamená, že bylo třeba vyřešit více problémů, než se předpokládalo. Nicméně ať už je zákrok velký nebo malý, vždy by se na práci i na materiál měla vztahovat záruka, tak, jak je tomu u služby instalatér nonstop Praha

Je také podstatné ptát se, jaké jsou nejlepší a nejhorší scénáře. To vám dá představu o tom, jaké ceny můžete očekávat a také kolik času vám práce zabere. Například pokud se zeptáte na netěsné potrubí, řešením může být výměna jednoduchého ventilu (nejlepší případ) nebo oprava celého potrubí (nejhorší případ). 

Jakmile instalatér začne pracovat, dejte mu prostor. Nikdo neodvádí nejlepší výkon, když mu někdo jiný doslova dýchá na záda, a instalatéři nejsou jiní. Najali jste je, tak jim věřte, že odvedou dobrou práci. 

I když přicházejí do vašeho domova, jsou tam kvůli práci, ne kvůli právě upečené bábovce. Nabídkou kávy nebo vody určitě neurazíte, ale přeci jen, pokud máte v bytě vody po kotníky, tak oba budete mít jiné priority, než popovídání u kafíčka. 

Zacházejte se svým instalatérem tak, jak byste chtěli, aby se jednalo s vámi – s respektem. Když si najmete instalatéra, ve skutečnosti říkáte: „Věřím ti.“

řemeslník
Zkušený řemeslník své práci rozumí. Nechte ho pracovat! ILUSTRAČNÍ FOTO: Maloja

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *