Metro Strašnická

Festival 4+4 dny v pohybu letos probíhá ve třídenní variantě od 9. do 11. října. Otevírací doba je 10 – 22 hodin v prázdné budově Nové strašnické školy.

Nová strašnická škola čeká již 15 let na rekonstrukci. Je příznačné, že na festivalu se nevystavuje pouze umění, ale hovoří se také o budoucnosti vzdělávání na živě streamované konferenci a pro zájemce jsou připravené hodiny s progresivními lektory.

Multižánrový festival 4+4 dny v pohybu každoročně oživuje netradiční prostory. „S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci jsme se rozhodli minimalizovat pohyb diváků, mimo jiné využijeme rozsáhlou venkovní zahradu školy,“ ubezpečuje producentka festivalu Markéta Černá. „V průběhu pandemie se většina rodičů ocitla ze dne na den v roli náhradních učitelů, na což vůbec nebyli připraveni. Skuteční pedagogové, kteří naopak nemohli učit své děti tváří v tvář, se narychlo adaptovali na podmínky distanční on-line výuky. Pedagogové, rodiče a jejich děti si nikdy nebyli tak blízko jako teď – v době, kdy obě strany mají vůli k provedení hluboké školské reformy, která by reflektovala potřeby globalizované společnosti 21. století.“

Odborným garantem konference je Václav Fiala, učitel biologie a chemie na ZŠ Brigádníků v Praze 10 – a čerstvý vítěz prestižní soutěže Global Teacher Prize. Svůj badatelský styl výuky a práci s vnitřní motivací žáků, za které byl oceněn, předvede zájemcům naživo. Hodiny se konají 10. a 11. října a vyučovat budou kromě Fialy další progresivní a uznávaní pedagogové z celé republiky.

INFO: 4+4 dny v pohybu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *