Překrásné prostory pivovaru Hostivar 2, slunné počasí a příjemná atmosféra přivítaly bezmála 200 běžců. Magická patnáctka, tedy závod na 15 kilometrů, odstartoval 15. září a odměnil závodníky hořkým iontovým nápojem v cíli.

Nejrychlejším závodníkem Hostivařské 15 se stal Jirka Čivrný, který 15 km dlouhou trasu zvládl za 55:10 min a zaslouženě si ze závodu odvezl celý sud piva. Mezi ženami kralovala Bára Štěpánková, a to v čase 1:06:58 hod.

Krásná trasa vedoucí podél vodních toků běžce zavedla až do Újezdu. Cestou probíhali přírodou podél Botiče, široké cesty se jim pod nohami měnily v úzké pěšinky, a rovinky střídaly kopce. Závodníky potrápily nejen vysoké teploty, ale také táhlý výběh od Hostivařské přehrady.

Zaslouženou odměnou jim byla točená patnáctka v cíli, který se nacházel na zahrádce Hostivaru 1. Závodníci vytvořili pro všechny dobíhající běžce jedinečnou atmosféru, u piva si sdělili pocity z trasy a po občerstvení se volně přesunuli zpět do Hostivaru 2, kde proběhlo vyhlášení výsledků jednotlivých věkových kategorií, bohatá tombola i vyhlášení nové Ceny pivního běžce. Tu získal nejlépe tipující běžec, který odhadl, v jakém čase je schopen zaběhnout těchto 15 km. Podmínkou bylo, aby startoval bez použití jakékoli měřící techniky.

Hostivařská 15. FOTO: Topsports Czech

Děti se proháněly na trasách 300 m až 1500 m a závody hostil lev Alex, maskot firmy Topsports. S trasou se vypořádaly skvěle, a tak si mohly vesele užívat doprovodného programu, jízdy na šlapacích kárách a koloběžkách, zatímco dospělí již odstartovali svůj závod.

Na vyhlášení výsledků se stavil i maskot lev Alex, který kromě obrovské show si s dětmi zatančil svůj tanec a sportovně se s nimi přivítal i rozloučil. Dal si s každým placáka.

Babí léto nám dopřálo za těch nejpříjemnějších podmínek, s chutí a úsměvem na rtech dosáhnout motta závodu: Běžím na jedno!

Sérii zakončíme 10. listopadu 3. ročníkem Konradovy jedenáctky v Liberci, na které zárove?? vyhlásíme nejlepší pivní běžce série.

INFO: Pivní běhy

DESÍTKA.cz: Pozvánka na Hostivařskou 15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *