Dva fenomény – běhání a lokální pivovary dohromady vytvořily zajímavý koncept, seriál běžeckých závodů Pivní běhy. Myšlenka Pivních běhů je prostá: přeměnit prastarou lež „jdu na jedno“ v senzační realitu „běžím na jedno“. Již 15. září chystají další zastávku v pivovaru Hostivar v Hostivaři.

Pivo a běh, dvě zdánlivě k sobě nepatřící slova, našla spojení právě v sérii běžeckých závodů s názvem Pivní běhy. Oba pojmy v reálném provedení dávají pocit volnosti. Ale co jiného pojí dohromady běh a pivo?

Závod podle vlastních představ

Jak závody pojmete, záleží čistě na vás, protože občerstvovací stanice nabízí oba typy “ionťáku“ – sladký i hořký. A tak je možné běžet na čas jako o život, nebo si užívat závodní trasu plnými doušky, popovídat si s dalšími běžci a těšit se z každé občerstvovací stanice. Organizátoři odmění nejrychlejší běžce, ale i závodníky, kteří nejlépe odhadnou sami sebe. Co to znamená? Hodnotné pivní i sportovní ceny dostanou kromě prvních třech žen a mužů v každé věkové kategorii také ti, kteří se rozhodnou běžet závod na pohodu dle svých možností a odhadnou co nejpřesněji svůj čas v cíli bez použití jakékoli měřící techniky. A tak bude do poslední chvíle překvapením, kdo stane na stupni nejvyšším!

Magická 15

Každý závod seriálu Pivní běhy také spojuje magické číslo – typický stupe?? piva, datum konání závodu i počet kilometrů. V případě Hostivařské patnáctky je to závod dne 15. září na 15 kilometrů v okolí Prahy 15 a Hostivařské přehrady, který hostí pivovar Hostivar. A za odměnu na vás samozřejmě čeká točené 15° pivo.

Hostivařská 15. FOTO: Topsports Czech

Boříme mýty

Držet se myšlenky, že na závod jako občasný sportovec a milovník dobrého piva nepatřím, by byla škoda. Na rozdíl od řady jiných závodů Pivní běhy jsou určeny i pro naprosté začátečníky a navnadily nazout běžecké tenisky nejednoho hospodského povaleče. Jedná se o společenskou událost, příležitost se sejít s přáteli při sportovní události a zárove?? u točeného zlatavého moku.

Slova organizátora

„Snažíme se závodní ochutnávkou přilákat k pravidelnému sportování širší spektrum veřejnosti a dokázat, jak je příjemné běhat pro radost. Názorně ukazujeme, že každý závod nemusí být „na krev“, ale že existují i ty s rodinnou atmosférou spojené s poznáním zákoutí republiky a ochutnávkou místního piva. Na každé zastávce seriálu má daný pivovar připraveno překvapení pro závodníky, které je v ceně startovného. Na Trautenberkově třináctce to byla prohlídka pivovaru s ochutnávkami. Jaké překvapení čeká závodníky na Hostivařské patnáctce? To se musí přijít přesvědčit sami!“ říká ředitel závodu Lukáš Netík. Jako je běžné si zajít na jedno, by mělo být běžné si zajít zasportovat. A to ať už v jakékoli formě. Když si člověk jde s chutí dát pivo, měl by mít na mysli, že i sport dělá hezká těla“ dodává.

Co nabídne trasa Hostivařské patnáctky?

Krásná trasa v přírodě a podél vodních toků, na které ani neuvěříte, že jste ve městě!
Start je u pivovaru Hostivar 2, který vyrostl na Praze 15 jako bráška Hostivaru 1. Vyběhneme přes krásný areál golfu Hostivař a milovníky piva v prvních kilometrech čeká občerstvovací stanice u Hostivaru 1, kde se budou moci posilnit na následující kilometry. Trasa vede Hostivařským lesoparkem podél přehrady a z velkých cest se zužuje na pěšinky lemující meandry Botiče a vede závodníky krásnou přírodou až do Újezdu. Fakt, že trasa vede stále podél vody napovídá jediné, bude to po rovině! A tak převýšení závodu je zanedbatelné. V polovině trasy bude další bohatě vybavená občerstvovačka, na které závodníci mohou doplnit energii a směle doběhnout do cíle, který bude v areálu Hostivaru 1.

Dětské závody se uskuteční před startem hlavního závodu a hostí je maskot lev Alex. Děti běží na “limču“ a rozběhnou každý závodní den Pivních běhů! Vzdálenosti a kategorie budou upřesněny na místě podle počtu startujících dětí, ale jedno je jasné – každý malý závodník se může těšit na krásnou medaili! Startovné pro online přihlášené děti je ZDARMA.

Startovné hlavního závodu, Hostivařské patnáctky, je 350 Kč pro všechny online registrované závodníky, na místě 500 Kč. A proč se vyplatí se zaregistrovat předem? Protože tito závodníci obdrží praktický pivní dárek – stylovou magnetku na lednici jako otvírák na pivo!

Odměna pro nejrychlejšího

Nejrychlejší závodník si vyběhne hned celý SUD, vítězové jednotlivých věkových kategorií získají stylové pivní i sportovní ceny. Kromě jistoty, že „běžím na jedno“, je pro všechny, kdo úspěšně dokončí závod, připravena nejen překrásná medaile, ale také bohatá tombola.

Poslední štace

Poslední zastávkou Pivních běhů v roce 2019 je Konradova 11 dne 10. listopadu, kde závodníky čeká již třetí ročník terénního závodu s krásnými výhledy v Liberci-Vratislavicích.
Historie pivovaru Konrad v Liberci-Vratislavicích sahá až do roku 1872, kdy byl založen. V průběhu svého působení své výrobky exportoval do Evropy i Spojených států. Proč se pivo zde vařené neprodává pod původní značkou Vratislav, ale pod aktuálním jménem Konrad, to si přijďte poslechnout s jedním čerstvě točeným mokem v cíli.

Ať vás běh na pivo baví, dokažte manželce, že heslo “běžím na jedno“ má zcela nový rozměr!

Už jste si někdy kupovali dohromady pivo, sportovní zážitek a překvapení online? Všechno má být jednou poprvé, a tak běžte poklusem na www.pivnibehy.cz

Čtěte více o běžeckém seriálu: Doběhni si na jedno!

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *