Olga Richterová

Olga Richterová, která byla zvolena za Piráty do Parlamentu, je zastupitelkou Prahy 10 a zdejší dlouholetou aktivistkou blízkou koalici Vlasta. Aby nebylo mýlky – není příbuzná bývalého starosty Prahy 10 Milana Richtera (ODS) a je sestra pražského zastupitele a teď i poslance Mikuláše Ferjenčíka (Piráti).

Korpusová lingvistka (neboli jazykovědkyně) Olga Richterová kandidovala v Praze ze čtvrtého místa a díky úspěchu Pirátů byla zvolena do Parlamentu. V listopadu by měla obhájit disertační práci a poté svůj obor kvůli poslaneckým povinnostem opustí.

Letos je jí 32 let a má dítě. Narodila se v Cholticích, od roku 2002 žije v Praze. Je členkou Českobratrské církve evangelické.

Olga Richterová. FOTO: Česká pirátská strana

V roce 2012 spolu s dalšími zakládala občanské sdružení Zaostřeno na Desítku (tento web Desítka.cz uveřejňoval jejich zpravodajské bulletiny). V roce 2014 vstoupila do České pirátské strany a ve stejném roce byla v rámci koalice Vlasta zvolena do zastupitelstva Prahy 10. Významným činem bylo zveřejnění mapy volných nebytových prostor, se kterými městská část nic nedělá.

Olga Richterová prohlašuje, že se bude věnovat vstřícnosti a digitalizaci úřadů a zároveň uvolňování pravidel v porodnictví. „Bezpečný porod má mnoho podob a Piráti chtějí prakticky umožnit přítomnost porodních asistentek u porodu. Jsou doporučení Světové zdravotnické organizace a v České republice stále bohužel používáme praktiky, které tímto doporučením odporují,“ uvedla Olga Richterová pro iDnes.cz.

Do významné zákonodárské funkce se dostala už druhá zástupkyně lokální opozice v Praze 10. Před poslankyní Olgou Richterovou se stala senátorkou Renata Chmelová.

INFO: Richterová na Pirátech a Richterová na Wikipedii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *