Chcete si své oblíbené herní pecky zahrát i na cestách či mimo svůj stolní počítač? Řešením je zakoupení výkonného herního notebooku, který si můžete vždy přibalit sebou. Na současném trhu máte k dispozici celou řadu různých značek i nabídek.

Ne vždy však prezentovaný notebook s doporučením „herní“ odpovídá tomu, co by měl skutečný notebook na hraní dokázat. Ve většině případů jde o ořezanou verzi původně výkonného notebooku, který je nyní za nižší cenu, aby se prodal.

Jaké věci je tedy třeba při výběru notebooku řešit?

Použití notebooku

První otázka, kterou byste si měli položit. Na, co všechno budete svůj nový notebook používat? V případě herních notebooků je situace poměrně jednoduchá, neboť jejich výkon vám postačí na většinu činností, které byste mohli na notebooku dělat.

Samozřejmě pokud plánujete notebook používat např. pro programování, může některý použitý program vyžadovat ještě vyšší parametry, než má běžný herní notebook.

Cena herního notebooku

Při nákupu notebooku zvlášť pokud je určený na hry se připravte na vyšší částku. Je to dáno tím, že vám jde opravdu o vysoký výkon, a to nejen ze strany procesoru ale i grafiky a disku.

Určitou alternativou může být nákup repasovaného herního notebooku. Repasovaný notebook je většinou výrazně levnější než při koupi nového modelu. Zárove?? může jít o model z vyšší modelové řady, který byl např. na prodejně jako předváděcí.

Dá se tedy očekávat, že vydrží mnohem více a zárove?? vám repasovaný notebook dovolí šáhnout si na mnohem výkonnější stroj za cenu běžného herního notebooku.

Kvalita baterie

Nespornou výhodou notebooku je to, že může pracovat i bez přístupu k elektrické síti. Jak dlouho pak vydrží je závislé na druhu použité baterie. U herních notebooků je většinou nutné se smířit s nižší výdrží na baterii, což je da?? za větší výkon. Samozřejmě existují i výjimky, které se však již pohybují cenově v řádu desítek tisíc.

Hardware notebooku

V případě notebooku na hry platí, čím výkonnější hardware, tím lépe. Pokud začneme u procesoru je dobré se podívat pro procesoru řady Intel Core i5 a výše. Samozřejmostí jsou 4 jádra a víc, aby dokázal plynule zpracovávat i větší množství dat z různých aplikací.

Další důležitou částí je operační paměť RAM. V případě herního notebooku se ujistěte, že máte k dispozici alespoň 8 GB RAM a pokud bude víc, tím lépe.

Achillovou patou u nabízených herních počítačů může být použitá grafická karta. V každém případě je dobré, aby byla nesdílená, tedy se samostatnou pamětí RAM – min. 2 GB a výše. Cena grafické karty také představuje celkem významnou položku v celkové ceně notebooku.

Rychlý SSD disk, pokud máte možnost určitě zlepší celkový výkon notebooku. V současnosti se to řeší přítomností dvou pevných disků. Jednoho většího a pomalejšího na uložení velkých objemů dat a druhý je rychlý SSD disk pro práci operačního systému a instalovaných programů.

Rozlišení monitoru při hraní her by mělo být minimálně Full HD s nízkou odezvou. Pokud bude ještě vyšší tím lépe ale samozřejmě je nutné, aby na to zbytek hardwaru měl.

Postup při výběru notebooku

Máte představu o určení, ceně a parametrech? Pak už nezbývá nic jiného než začít procházet nabídky různých prodejců výpočetní techniky a porovnávat různé modely.

Než začnete mrkněte také www.incomputer.cz, kde jsou nabídky repasovaných herních notebooků se slevami až 70 %.

Jde o notebooky na hraní vyšších modelových řad, které jsou z předváděcích akcí nebo z leasingu. Za své peníze získáte výkonnější a odolnější notebook včetně záruky na 1 rok.

Comments

  1. Mám již 3. repasovaný notebook na hry a pokud nechcete dát za nový skutečně horentní sumy, tak se to určitě vyplatí. Zvláště, pokud víte, že jej chcete na nějaké cca 2 roky a pak vyměníte za novější. Jirka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *