Sdružení Kverulant osvětluje dlouholetou korupci na radnici v Praze 15. Naposledy podal trestní oznámení na starostu Milana Wenzla (ANO, dříve ODS), který měl vzít úplatek od developera Ekospol, aby zařídil požadavky spojené s jeho domy v Nových Měcholupech. Ačkoliv Kverulant.org vše doložil smlouvami, které Wenzl uzavřel s Ekospolem, policisté i státní zástupci věc odložili s tím, že se jim nepodařilo prokázat spáchání trestného činu.

Kverulant.org požadoval tedy vysvětlení, proč a jak ke svému závěru policie a státní zastupitelství došly.  

Dozorující státní zástupce Ondřej Vlha z Prahy 10 mu ovšem odepsal, že konstatování, že se „nepodařilo prokázat“ je dostatečné a že Kverulant.org a s ním ani veřejnost nemá právo vědět, proč policie nevyšetřuje kšeftování se stavebními povoleními.

Kverulant.org se s tím nesmířil a podal stížnost na postup státního zástupce nadřízenému státnímu zastupitelství. Tato stížnost je zatím v běhu.

Zároveň se Ekospol pokouší zahojit na Kverulant.org. Požaduje po něm stažení článku a zároveň téměř deset milionů korun, aby si zaplatil reklamu na internetu, která by přebila sílu vyhledávačů Seznam.cz a Google.com. To Kverulant.org striktně odmítl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *