bohemians-logo Situace kolem stadionu Bohemians se začíná vyjas??ovat. Pokud do řady dohod nehodí vidle nějaký významný pražský zastupitel nebo radní, měla by být příští týden schválen na zastupitelstvu hlavního města Prahy scénář v těchto hrubých obrysech. Praha 10 převede pozemky vedle stadionu (tedy dnešní parkoviště) nazpátek na hlavní město Prahu. To koupí za 140 milionů stadion od soukromé společnosti Bohemians Real. Stadion na deset let pronajme fotbalovému klubu Bohemians 1905 za jeden a půl milionu korun ročně. 

Dohoda zní dobře, fotbaloví fanoušci Klokanů se budou moci vyřvat a zachlastat na domácím polorozpadlém stadionu, fotbalisti budou mít kde hrát, politici se jistě nadmou pýchou a pohovoří o záchraně sportu v Praze 10. 

Vítězem celé operace je ovšem někdo úplně jiný. Nejspíš Dalibor Lacina, nebo ještě někdo za ním. Přijde si na pěkných 140 milionů korun, aniž by se o to zasloužil jinak, než zničením Bohemky.

Příběh se odehrál přibližně takto: 

Sparta vyhazuje svého fotbalistu Dalibora Lacinu a ten se načas uchytí v Bohemce. V klubu, který se pyšní pověstí nejvíce zkorumpovaných funkcionářů, se rychle zorientuje. Manipulace a manévrování v rámci Tělovýchovné jednoty Bohemians mu jde dobře a to mu umožní roku 1993 koupit klub i stadion. Roku 1996 je prodává Pavlu Švarcovi. To se píše rok 1996. Ten z klubu během pár dalších let vyvede do své kapsy 56 milionů korun. Je za to souzen a dostane jen podmínku. Soudkyně podotýká, že zpronevěru umožnila absolutní nečinnost představenstva, ve kterém zasedal trenér Vlastimil Petržela, a dozorčí rady, v níž zasedal legendární hráč Antonín Panenka.

Roku 2005 Pavel Švarc nezaplatí směnku a Bohemka propadne Michalu Vejsadovi. Přesto klub skončí v konkurzu. Nastává právní a ekonomická motanice, ve které figurují nejméně tři kluby Bohemians, fanklub, fotbalový svaz a nejasné podnikatelské struktury. Z ní se nakonec vynořuje znovu Pavel Švarc, prodává stadion firmě Bohemians Real a stává se jejím akcionářem. Následně všechny akcie Realu kupuje nastrčený právník Lukáš Eichinger, který je formálním majitelem stadionu dodnes. Skutečným vlastníkem je nejspíš Dalibor Lacina, který před dvě desítkami let svrhl Bohemku do ekonomické propasti.

ČTĚTE VÍCE: Čachry s Bohemians 

Klub Bohemians 1905 je vinen. Zaplatí pokutu

Kdo vyhraje a kdo sestoupí z ligy? Slavia nebo Bohemians?

Bohemians i Slavia jsou pod kuratelou politiků

Nic není takové, jako se zdá

Radnice chce koupit stadion Bohemians. Proč?

Zítra chtějí zastupitelé koupit stadion Bohemians

Starosta: Definitivně uzavírám kauzu Ďolíček

Jak Bohemka o stadion přišla: Může za to zločin, Panenka a Petržela

bohemians-fans

Jsem fanoušek Bohemians a kdo je víc? REPRO: DESÍTKA.cz

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *