Klub Bohemians 1905 je vinen. Zaplatí 350 000 Kč!

bohemians-fansFotbalový klub Bohemians 1905 dostal pokutu 350 tisíc korun od disciplinární komise. Důvodem je, že nepřipravil trávník na stadionu v Ďolíčku, aby se na něm mohlo hrát ligové utkání s Plzní.

„Neodehrání utkání mělo zásadní vliv na regulérnost soutěže. Disciplinární komise dospěla k závěru, že ze strany pořádajícího klubu došlo k hrubému podcenění situace,“ prohlásil předseda disciplinární komise Richard Baček.

Zápas byl v sobotu 3. prosince odložen kvůli namrzlému trávníku. Rozhodl o tom rozhodčí Radek Příhoda, aby předešel zraněním hráčů. 

Profesionální klub byl nedbalý

Hrací plocha Bohemians byla zmrzlá, ačkoliv je vyhřívaná stejně jako všechny prvoligové stadiony v celé Evropě. V Ďolíčko ovšem začali vytápět plochu o jeden až dva dny později, než by bylo potřeba. „Profesionální klub nejvyšší fotbalové soutěže se nemůže dopustit takovéto nedbalosti,“ uvedl k tomu Richard Baček.

Neoficiálně se mezi fanoušky spekuluje o dvou příčinách. Buď byli kustodi Bohemians 1905 lemplové a případně chtěli ušetřit peníze za energii. Nebo to skrytě zařídila Viktoria Plzeň, protože její hráči neumějí hrát na tvrdém podzimním terénu, a proto jí vyhovuje přeložení zápasu na jaro.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.