Radnice chce koupit stadion Bohemians. Proč?

bohemians-logoRadnice Prahy 10 pod vedením Milana Richtera (ODS) nás chce zadlužit. Hodlá koupit vršovický stadion Bohemians za 84,5 milionu korun.

Ke stadionu přišla nejasnými machinacemi neprůhledná společnost Bohemians Real. Teď se ho pokouší prodat radnici, protože nikdo jiný by jí takové peníze za chátrající sportoviště dneska nedal.

Zastupitelstvo vymyslelo trik, že koupí vršovický Dolíček a ihned ho na dvacet let pronajme fotbalovému klubu Bohemians 1905 za šest milionů korun na rok. Bohemka však není schopná platit už dnes a nelze tedy s vážnou tváří tvrdit, že by byla solventní na další dvě desetiletí.

Nejasná motivace radnice je patrná z prohlášení pro Českou televizi. Poslechněte si je ve Studiu 24 a Událostech a komentářích.

Text: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Čachry s Bohemkou předvádí radnice jako přes kopírák nedaleké Slavie. V obou kauzách se točí velké peníze, neznámí investoři a s velkou pravděpodobností organizovaný zločin.

V obou případech nejde o žádnou tělovýchovu a zdraví lidu, ale pouze o komerční sport a hlavně pozemky. Nikdo nemluví o sportovištích pro veřejnost.

Stadiony na DESÍTKA.cz:

Úplatkář ?ebíček a nečistý politik ?ebíček společně vládnou Slavii

Přežije vršovičký Ďolíček?


Zobrazit místo Sport v Praze 10 na větší mapě

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.