Radmila Kleslová

Zastupitelský klub hnutí ANO 2011 při ZMČ Praha 10 se na svém jednání jednohlasně usnesl odejít z vedení radnice. Důvodem je opakované porušování koaliční smlouvy zastupitelským klubem Strany zelených.

Jana Komrsková, která je pod koaliční smlouvou za SZ  podepsaná,  pro materiály předkládané Radou na zastupitelstvu MČ P10 opakovaně nehlasovala.  Předsedkyně klubu SZ Ivana Cabrnochová ani po několika dohodovacích řízeních nedokázala garantovat, že všichni tři členové klubu budou koaliční smlouvu napl??ovat, přitom zajištění těchto 3 hlasů bylo v křehké menšinové koalici nezbytné  k prosazování schváleného koaličního programu.

Zastupitelé hnutí ANO si byli vědomi rizika menšinové koalice, kde i jediný hlas významně ovliv??uje úspěch jednání, věřili však, že ostatní koaliční partneři tuto smlouvu budou dodržovat. Hlavním cílem zastupitelů hnutí ANO je napl??ování programu hnutí  a programového prohlášení Rady MČ. Za situace, kdy není možné tento program aktivně prosazovat,  považují zastupitele za politicky zodpovědné, aby dále nesetrvávali na svých pozicích.

Z Rady městské části Prahy 10 k dnešnímu dni odstupuje starostka Radmila Kleslová,  zástupce starostky Petr David, radní Pavel Plesník a Jaroslav Štěpánek. Aby Rada městské části byla funkční (dle zákona o obcích) zůstává v Radě MČ za Hnutí ANO Dagmar Lešenarová.

Z vedení radnice odcházíme s vědomím, že se dosud podařilo prosadit řadu dobrých věcí pro naše občany:

1. Ušetřili jsme peníze

V uplynulém roce 2015 jsme hospodařili s vyrovnaným rozpočtem. Vypověděli jsme dlouholeté smlouvy s firmami, kde předpokládáme možnost vysoutěžení nové nižší ceny tak, aby vynakládání finančních prostředků bylo efektivnější. Vyhlásili jsme výběrové řízení na rámcovou smlouvu na stavební práce, kde se o realizaci stavebních zakázek bude ucházet sedm firem namísto tří, čímž se zvýší konkurenceschopnost.  Smlouva ušetří peníze za rekonstrukce majetku MČ.

2. Zajistili jsme dostupné bydlení pro mladé lidi i pro seniory, pomohli s návratem postižených spoluobčanů do normálního života

Otevřeli jsme penzion v Malešicích. Jeho součástí je unikátní projekt 12 startovacích bytů pro paraplegiky, který lidem po úraze pomůže vrátit se do normálního života. K dispozici jsou i byty pro mladé lidi a ústupové bydlení pro seniory.

3. Otevřeli jsme ojedinělé moderní výukové centrum pro neslyšící, sloužit bude lidem z Prahy a okolí.

4. Jsme první obcí, která v rámci participativního rozpočtu, dala lidem možnost rozhodovat o investicích

V rozpočtu jsme zřídili kapitolu participativního rozpočtu a uvolnili na ni 5 milionů. Sami občané předložili 49 návrhů na projekty, o kterých budou rozhodovat ve veřejném hlasování letos v únoru.

5. Prosadili jsme  „Chodníkový program“

V roce 2015 jsme z prostředků MČ vynaložili 15 milionů na opravy chodníků. Ačkoliv tyto investice mají jít z rozpočtu hlavního města, řeší náš chodníkový program právě nedostatečné zabezpečení ze strany MHMP.

6. Soustředili jsme se na zajištění  větší bezpečnosti občanů

Rozhodli jsme o rozmístění kamerových systémů do všech základních škol. Instalace proběhne během roku 2016. Aktivně jsme spolupracovali s Městskou policí i Policií ČR.

7.  Podporujeme drobné živnostníky

Prosadili jsme, že MČ nebude ve svých nebytových prostorách zvyšovat nájemné a podpoří tak podnikání drobných živnostníků.

8. Kultura a sport se staly samozřejmou součástí života Prahy 10

Zorganizovali jsme celou řadu akcí na podporu aktivního stáří – plesy, kurzy, koncerty. Život mládeže podporujeme projekty jako „Beach volejbal do škol“, akce Dny Prahy 10 a Májové slavnosti byly koncipovány jako společenské akce pro celé rodiny a na podporu jejich společných aktivit.

9. Podpořili jsme ekologické projekty

Významně jsme zamezili černým skládkám na území městské části znovuotevřením sběrného dvora. Občané Prahy 10 jako jediní v Praze obdrželi zdarma kompostéry zajištěním dotace z MŽP.

10.  Občané Prahy 10 jsou s naší prací spokojeni

Anketa spokojenosti návštěvníků  Úřadu Městské části Praha 10   

Městský úřad Prahy 10 uspořádal v říjnu 2015 anketu mezi svými občany, kteří měli po návštěvě úřadu zhodnotit práci úředníků. Ankety, která se konala na Praze 10 již potřetí, se v letošním roce zúčastnilo celkem 1232 respondentů, kteří ohodnotili práci úřadu průměrnou známkou 1,1.

Návštěvníci úřadu hlasovali takto:

Známka 1            1096 lístků, tj. 94,1%

Známka 2                32 lístků, tj.  2,7%

Známka 3                 31 lístků, tj. 2,7%

Známka 4                   4 lístky, tj. 0,3%

Známka 5                   2 lístky, tj. 0,2%

Čtěte více o rezignaci: Kleslová se sama utopila v Zátoce sviní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *