Tisková zpráva koalice VLASTA: Koalice VLASTA se ve čtvrtek 14. ledna pokusí odvolat Radmilu Kleslovou z funkce starostky Prahy 10. Oslovila kvůli tomu ostatní zastupitele a zároveň vyzvala k jednání o nové koalici.

Renata Chmelová, předsedkyně zastupitelského klubu koalice VLASTA, k tomu uvádí:

„Roční bilancování působení starostky Kleslové je velmi neútěšné. Ačkoli hnutí ANO dostalo důvěru 19 % voličů, její vůdčí představitelka navázala od samého počátku na to nejhorší z minulých dob. Brání opozici účinně kontrolovat kroky koalice. Mlží ohledně výstavby nové radnice. Svými osobními kauzami zhoršuje dobré jméno Prahy 10. Především ale nic nekoná v závažné kauze tzv. Horského hotelu, v níž jsme dokonce podali trestní oznámení.“

„Po celý rok jsme paní Kleslovou slušně vyzývali k různým jednáním. Na naše podněty ani na kritické připomínky v konkrétních otázkách spravování našeho města zpravidla vůbec nereaguje. Nyní proto chceme vyslyšet přání většiny voličů v Praze 10, a to těch, kteří nás volili, i těch, kteří nás nevolili. Víme, že mezi zastupiteli, kteří mají odpovědnost za řádnou správu a kvalitní hospodaření Prahy 10, nejsou jen přísloveční kývači, ale rozumní lidé, kteří si dokážou představit lepší, demokratičtější a profesionálnější spravování MČ Praha 10. To by totiž odpovídalo vůli voličů vyjádřené ve volbách v říjnu 2014.“ říká Renata Chmelová.

Jednání zastupitelstva začíná ve čtvrtek 14. ledna od 9 hodin v budově ÚMČ Praha 10, Vršovická 68.

Z kontroly Horského hotelu

Utajovaný pokoj č. 24 pro návštěvy z MČ Praha 10.
Zvenku vypadá pokoj v Horském hotelu zcela průměrně. Vnitřní vybavení je oproti tomu, co využívají děti a senioři Prahy 10, mimořádně luxusní. O podrobnostech provozování odmítl nájemce objektu se zastupiteli mluvit.

Foto 4: Závažné nedostatky v rekonstrukci elektroinstalace.
Vpravo vyměněný rozvaděč, vlevo starý zaprášený rozvaděč pouze s novými jističi, ale vyfakturovaný tak, jako kdyby byl kompletně nový.

Podrobná prezentace z kontroly Horského hotelu bude připravena na jednání Zastupitelstva Prahy 10 ve čtvrtek 14. ledna.

Čtěte více o rezignaci:

Kleslová se sama utopila v Zátoce sviní

Prohlášení zastupitelského klubu ANO 2011

Čtěte více o kause Horský hotel:

VLASTA a Fond proti korupci podaly trestní oznámení

Trestní oznámení TOP 09: Zastupitelé bydlí zadarmo

Radnice doplácí Horskému hotelu za neobsazená lůžka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *