slavia-kuka-nahled

Slavie do boje (pod Tvrdíkem)! ILUSTRAČNÍ FOTO: Mates

Devět jmen, která budou šéfovat fotbalové Slavii po prodeji čínské firmě CEFC, vyšla dnes najevo. Prezidentem a předsedou představenstva se stane Jiří Šimáně. Patří mu přibližně 40 % klubu, patří mu nadpoloviční část letecké společnosti Travel Service a je počítán mezi české miliardáře. Předsedou dozorčí rady bude Čchan Čchao-tuo, prezident čínské investiční společnosti, které patří zbylých 60 % Slavie.

Místopředsedou dozorčí rady se stane bývalý ministr obrany Jaroslav Tvrdík, který je zástupcem společnosti CEFC pro Evropu. V minulosti nastartoval úpadek Českých aerolinií a finančně vyčerpal Českou stranu sociálně demokratickou. V dozorčí radě zasedne Vladimír Šmicer, bývalý špičkový fotbalista a neúspěšný manažer české reprezentace. 

Do představenstva budou dosazeni generální ředitel David Trunda, finanční ředitel Petr Boháč a šéf komunikace Tomáš Syrovátka, bývalý sportovní novinář.

Novým skautem ve Slavii se má stát trenér české reprezentace do 21 let Jakub Dovalil. Mládežnický slávistický fotbal povede Jiří Plíšek, dříve sparťan.

Deklarovaným cílem Slavie je hrát do dvou let o ligový titul a koupit stadion v Edenu, anebo aspo?? dlouhodobě vyřešit vztahy s jeho vlastníkem, případně ho postavit úplně jinde.

Slavia a peníze na DESÍTKA.cz 

Rudá hvězda na prsou Slávistů patří komunistům z Číny

Slavii rozprodá soud?

Předseda Slavie Adam ??ebíček se soudu nezbaví

Kdo ovládá Slavii a její peníze?

Úplatkář ??ebíček a nečistý politik ??ebíček vládnou Slavii

Weinert, ??ebíček, Cabrnochová. Parta co nám krade peníze

Stadion v Edenu je bez peněz. O finance přijde i Praha 10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *