Předseda Slavie Adam Řebíček se soudu nezbaví

slavia-kuka-nahled

Kde se vzaly peníze, které ovládají Slavii? FOTO: Mates

Předseda představenstva a finanční ředitel fotbalové Slavie Adam Řebíček půjde před soud. Už potřetí. Ústecký krajský soud totiž podruhé zrušil rozsudek teplického okresního soudu v Teplicích a vrátil kauzu tří bývalých kriminalistů obviněných z braní úplatků a zneužití pravomoci k novému projednání. Mluvčí krajského soudu Marcela Trejbalová potvrdila všem třem hrozí až pětileté tresty. Jedná se Adama Řebíčka, Romana Majerníka a Radka Turišina.

Adam Řebíček je bratr ministra dopravy Aleše Řebíčka z vlády ODS, zázračně zbohatnuvšího majitele dopravní firmy Viamont a zároveň majitele fotbalového klubu Slavia. Pod vedením obou povedených bratří se Slavie propadla z mistra ligy až na konec tabulky, kde jí pravidelně hrozí sestup.

V Teplicích je osvobodí a v Ústí nad Labem jim to nespolknou   

Soud v Teplicích se táhne už od roku 2011, kdy byli všichni tři policisté zproštěni obvinění, což se ústeckému soudu nelíbí a opakovaně vrací případ k projednání do Teplic. „Skutkové závěry soudu prvého stupně opětovně neodpovídají výsledkům dosud provedeného dokazování. Soud prvého stupně dostatečným způsobem nereagoval na výsledky doplněného dokazování a neodstranil pochybení v hodnocení důkazů vytčená mu krajským soudem,“ uvedla mluvčí krajského soudu v Ústí nad Labem Marcela Trejbalová.

Roman Majerník, Adam Řebíček a Radek Turišin jsou podezřelí, že pracovali u teplické hospodářské kriminálky a při tom poskytovali podnikatelům informace zevnitř policie a nabízeli zastavení vyšetřovaných kauz, za což inkasovali úplatky.

Přečtěte si odposlechy: Šéf Slavie unikl vězení

Slavia a peníze na DESÍTKA.cz

Kdo ovládá Slavii a její peníze?

Úplatkář Řebíček a nečistý politik Řebíček vládnou Slavii

Weinert, Řebíček, Cabrnochová. Parta co nám krade peníze

Stadion v Edenu je bez peněz. O finance přijde i Praha 10

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.